Bułgaria

Bułgaria – spełnienie marzeń o pięknych plażach

Wypocząć w taki sposób, by zakosztować letnich kąpieli i zobaczyć naprawdę ciekawe miejsca? Czy można te pragnienia połączyć? Oczywiście, że tak, ale trzeba koniecznie postawić na Bułgarię.

BułgariaWiele lat temu był to luksus dla nielicznych, aktualnie takie wczasy są w zasięgu ręki dla każdego i co ważne, to jest kraj bardzo licznie i chętnie odwiedzany. Bułgaria ma w sobie to coś, co przyciąga rokrocznie ogromne rzesze turystów. Na szczególne wyróżnienie – jako miasto warte odwiedzin z pewnością zasługuje stolica, czyli Sofia. To właśnie tutaj znajdziemy zabytki, których historia sięga jeszcze czasów starożytnych. Dwa ważne obiekty sakralne, których nie sposób nie zobaczyć, to także bazylika św. Zofii i sobór św. Aleksandra Newskiego. Jeśli mowa o zabytkach Bułgarii , nie można pominąć największego, jakim jest z pewnością Monastyr.

Decydując się na Bułgarię wybierzmy sławne na cały świat Złote Piaski. To najpopularniejszy kurort położony w okolicy Warny. Złote Piaski to przede wszystkim urocza plaża, bliska odległość lasu, do którego można udać się na spacer i oczywiście nocne życie. W tym miejscu to jest coś zupełnie naturalnego. Mnogość restauracji i tawern gwarantuje wspaniałą zabawę zarówno w dzień, jak i w nocy.

Bułgaria to także kraj, w którym serwują doskonałe jedzenie i raczej nikt na menu nie powinien narzekać. Dominują tutaj takie mięsa jak drób, cielęcina,jagnięcina, czy wieprzowina. Nie odczujemy tutaj też braku chleba czy ziemniaków, a także czosnku. Kuchnia jest na tyle różnorodna, że każdy ma możliwość wyboru tego, co mu najlepiej odpowiada.

Warto zaznaczyć, że Bułgarzy są ludźmi bardzo gościnnymi i życzliwymi, mogącymi się ponadto pochwalić ciekawą i niezwykle różnorodną muzyką folkową. Śmiało można powiedzieć, że jest to kulturalna wizytówka tego kraju. Pobyt tam, to gwarancja wspaniałego wypoczynku w kurortach o najwyższym, światowym standardzie, wśród przyjaźnie nastawionych do turystów ludzi.

Post Author: admin