Dlaczego warto wypoczywać w Bułgarii?

Czy trzeba jechać daleko, aby spędzić wspaniałe wakacje? Z pewnością nie! Jest sporo bliskich miejsc odznaczających się doskonałymi warunkami i pozwalających zaplanować cudowny urlop. Do najpopularniejszych wśród naszych rodaków na pewno można zaliczyć Bułgarię. Współczesna Bułgaria z pewnością nie przypomina kraju, gdzie w czasach PRL jeździło się na wczasy ukochaną syrenką. Dzisiaj jest na przyjęcie turystów doskonale przygotowana i zapewnia mnogie możliwości zaplanowania odpoczynku, zarówno aktywnego, jak i opartego na słodkim lenistwie.

Na plażę czy na spotkanie miejscowym zabytkom?

BułgariaOsoby, które chcą odwiedzić Bułgarię, muszą zdecydować, który model pobytu najbardziej im odpowiada. Bułgaria jest odpowiednia zarówno dla spragnionych zwiedzania, jak i dla tych, którzy poszukują dobrej pogody, czystej wody i zadbanych plaż. Rocznie ten piękny kraj odwiedza blisko siedem milionów turystów z całego świata. Także w polskich biurach podróży coraz częściej można napotkać szeroką ofertę wyjazdów do Bułgarii. Spotyka się tam w równym stopniu wczasy all inclusive jak i krótkie wycieczki, oferujące na przykład zwiedzanie stolicy kraju. Nie brakuje także wycieczek objazdowych. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Piękne bułgarskie plaże

Nie należy się dziwić, że do Bułgarii tak często wyjeżdżają osoby spragnione słońca i nadmorskiego wypoczynku, warunki bowiem panują tam naprawdę doskonałe. Bułgaria posiada ponad 400 kilometrową linię brzegową, a trzeba przyznać, że wybrzeże Morza Czarnego jest naprawdę malownicze i bardzo zróżnicowane. Znajdują się tutaj wysokie klify, z których można podziwiać bezkres fal, jak również ciche zatoczki, wydmy i piaszczyste plaże. To właśnie tutaj ulokowały się najpopularniejsze ośrodki wypoczynkowe, jak Złote Piaski, Słoneczny Brzeg czy Primorsko. Klimat jest tu bardzo przyjazny, średnie temperatury optymalne dla letniego wypoczynku, a woda ciepła. Do tego ceny są w Bułgarii naprawdę przystępne, więc na wczasy może sobie pozwolić praktycznie każdy.

O pięknie bułgarskich plaż, o niskich cenach i ciekawej ofercie wakacyjnej, mówi się bardzo często, ale nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak jeszcze można zaplanować pobyt w tym pięknym kraju. Bułgaria posiada bardzo dużą liczbę źródeł mineralnych, przez co na terenie kraju ulokowały się liczne kurorty z termami i spa. Można więc poddać się interesującym zabiegom leczniczym i kosmetycznym, jak również dokonać zakupu doskonałej jakości kosmetyków naturalnych, olejków zapachowych czy innych preparatów pielęgnacyjnych. Podobne ośrodki można znaleźć także na wybrzeżu Morza Czarnego, zatem nic nie stoi na przeszkodzie, by połączyć letni wypoczynek z fajnymi kuracjami i udanymi zakupami, niekoniecznie pamiątek.

A zabytków też w Bułgarii nie brakuje

Bułgaria okaże się doskonałym wyborem również dla osób, które lubią zwiedzać i poznawać nowe miejsca, ponieważ jest bardzo bogata w zabytki. Wiele z nich znajduje się naturalnie w stolicy kraju, Sofii, ale poza nią także nie można narzekać na nudę. Podczas słonecznego wypoczynku na wybrzeżu, warto wygospodarować kilka dni na zwiedzanie okolicznych miasteczek i miejscowości. W Nesebarze czy w Sozopolu na południu kraju można napotkać ślady zamierzchłych czasów. Stolica kraju jest miejscem, gdzie na przestrzeni lat ścierały się ze sobą kultury Wschodu i Zachodu, co nie pozostało bez wpływu na wygląd miasta. Dzisiaj także można zauważyć kontrast pomiędzy Sofią zabytkową, a nowoczesną metropolią, z nowoczesnymi hotelami, galeriami handlowymi, kawiarniami i restauracjami. Sofia to także liczne tereny zielone, gdzie można odpocząć, rozprostować nogi po zwiedzaniu i orzeźwić się przy fontannach. Podczas pobytu w Bułgarii nie sposób skosztować miejscowych win, tym bardziej iż są one naprawdę niedrogie i smaczne. Występują w szerokim asortymencie, w zależności od regionu kraju: można zakupić białe, czerwone lub różowe. Wiele winnic oferuje także możliwość zwiedzania połączonego z degustacją wytwarzanych na miejscu trunków.

Post Author: admin