Egipt

Egipt – wakacyjny raj dostępny dla każdego

Nie ma co ukrywać, że nadszedł już najwyższy czas na to, by zaplanować tegoroczny urlop. Tym z Was, którzy jeszcze nie mają pojęcia, gdzie się wybrać, ale są gotowi na to, by przeżyć niesamowitą przygodę, warto przybliżyć jeden z najczęściej wybieranych przez naszych rodaków kierunków, czyli Egipt.

To właśnie ten kraj niezmiennie od wielu lat jest jednym z najczęściej odwiedzanych. Jeśli wybierzecie się właśnie tam , możecie mieć pewność, że będziecie zachwyceni ilością niesamowitych wrażeń, których z pewnością do końca życia nie zapomnicie. Właśnie Egipt jest w stanie to wszystko zagwarantować i aby zobaczyć najbardziej interesujące miejsca, czasami i tydzień nie wystarczy.

EgiptOczywiście już sam przelot samolotem dla nielicznych może być nie lada przeżyciem szczególnie w sytuacji, jeśli jest to dla nas pierwszy raz. Jednak już tam, na miejscu, doświadczymy ich zdecydowanie więcej . Co koniecznie warto zobaczyć? Przede wszystkim Kair – to nie ulega wątpliwości. W jego najbliższej okolicy znajdują się najcenniejsze zabytki z okresu faraonów, które będąc w Egipcie trzeba zobaczyć. Kolejną, bardzo popularną wizytówką tego kraju są piramidy w Gizie. To zetknięcie z bardzo dawną kulturą do dnia dzisiejszego wywiera w zwiedzających bardzo duże wrażenie. Na liście miejsc, które bezwzględnie trzeba odwiedzić jest też Klasztor Świętej Katarzyny położony u podnóża góry Synaj i oczywiście Morze Czerwone, które fascynuje bardzo kolorowym bogactwem flory i fauny, a także Dolina Nilu.

Wybierając się do Egiptu warto pamiętać, że jest to kraj o zupełnie innej kulturze niż nasza . To kraj muzułmański, dlatego należy pamiętać o tym, by dostosować się do ogólnie panujących tam norm. Ci, którzy już tam byli doskonale wiedzą, że napiwek w restauracjach jest rzeczą jak najbardziej naturalną. Nawet w sytuacji, kiedy obsługa nie do końca nam odpowiada, w dobrym tonie jest po prosto cokolwiek zostawić. Taka jest tutaj zasada i my jako odwiedzający powinniśmy się do tych reguł dostosować.

Post Author: admin