Ekscytujący urlop w Hurghadzie – przegląd atrakcji dla aktywnych

Egipska Hurghada większości z nas kojarzy się z komfortowymi hotelami oraz rozległymi, piaszczystymi plażami. Rzeczywiście, kurort jest wprost idealnym miejscem do oddawania się przyjemnemu, urlopowemu lenistwu, ale oferuje też mnóstwo miejsc dla miłośników aktywnych wakacji. Poznaj najciekawsze propozycje na fascynujące atrakcje w Hurghadzie.

Nurkowanie w Morzu Czerwonym

Głębiny basenu Morza Czerwonego zachwycają swoimi podwodnymi skarbami. Odkryjesz je, zapisując się na kurs nurkowania lub snorkelingu, czyli pływania z rurką, maską oraz płetwami na powierzchni wody. Nawet bardzo blisko linii brzegowej pojawiają się zachwycające formacje skalne, kolorowe ławice ryb oraz rzadkie gatunki roślin. Podczas dalekiej, nurkowej wyprawy istnieje szansa na zobaczenie prawdziwej rafy koralowej, morskich ssaków czy wielkich żółwi. Skorzystaj z niej i ciesz się niezapomnianymi wspomnieniami oraz aktywnie spędzonym czasem.

Rejs po najdłuższej rzece świata

Na zachód od Hurghady kraj przecina największy dar Egiptu, rzeka Nil. Każdy z nas słyszał o niej w szkole, a teraz wszyscy odwiedzający kraj faraonów mają okazję na własne oczy przekonać się o potędze tego fascynującego rozlewiska. Z Hurghady organizuje się wycieczki w okolice miasta Luksor, gdzie podziwiać można słynną Dolinę Królów oraz monumentalny Zespół Świątyń Karnaku. Po zwiedzaniu warto udać się na rejs tą najdłuższą rzeką świata. Podczas wyprawy ujrzysz połacie pustynnych wydm, drzewa palmowe oraz niewielkie wioski, w których czas zdaje się płynąć dużo wolniej.

Safari na pustyni

Jedną z najciekawszych rozrywek dla miłośników wszelkich aktywności okazuje się rajd po pustyni lub wycieczka w karawanie wielbłądów. To prawdziwe urozmaicenie przemierzać bezkresne piaski w poszukiwaniu oazy czy szaleć na czterokołowcach wśród wysokich wzgórz. W okolicy Hurghady rozciąga się zjawiskowa Pustynia Arabska, stanowiąca północno-wschodnią część wielkiej Sahary. Podczas wycieczki z pewnością podejrzysz życie w maleńkich, beduińskich wioskach i zobaczysz interesujące formacje z piaskowca. Od czasu do czasu na swojej drodze spotkasz wyrastające jak gdyby wprost z piasku niskie drzewa oraz krzewy.

Wodne atrakcje dla starszych i młodszych

Doskonałym pomysłem na aktywny dzień w Hurghadzie jest wizyta w jednym z lokalnych aquaparków. Większość ośrodków wypoczynkowych posiada prywatne baseny oraz plaże, ale w mieście bez problemu znajdziesz też dziesiątki rozbudowanych parków wodnych, w których moc atrakcji czeka zarówno na dzieci, jak i na dorosłych. Tutejsze kąpieliska oferują możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego, spróbowania kitesurfingu czy windsurfingu. Przy wielu z nich wybudowano bezpieczne boiska do gier zespołowych, a także nowoczesne place zabaw. W mieście funkcjonuje też wielkie akwarium, delfinarium i zoo, gdzie podziwiać można egzotyczne gatunki. Egipt jest idealnym miejscem do uprawiania różnego rodzaju aktywności w zachwycającym otoczeniu. To nie tylko piramidy i luksusowe hotele, ale też najpiękniejsze punkty nurkowe, wyprawy po największej pustyni oraz najdłuższej rzece świata. Nic, tylko ruszać w podróż po wyjątkowe przygody!

Post Author: admin