Hiszpania

Gdzie najlepiej zatrzymać się w Hiszpanii?

Dla tych, którzy podczas wakacyjnej podróży mają ochotę wsłuchać się w dawne echa Starego Kontynentu, odpowiednim kierunkiem jest Hiszpania. Kąpiel w wodach, które wypuszczały w rejs wielkich odkrywców, ogniste rytmy flamenco, stuk kastanietów, doskonałe wina i tapas – to i wiele innych atrakcji czeka na turystów chcących odwiedzić Półwysep Iberyjski. Co zaś oferują przyjezdnym miejscowe hotele?

Europejska czołówka

W Europejskim peletonie turystycznym, pod względem wielkości infrastruktury noclegowej Hiszpania kolejny rok utrzymuje prowadzenie. Ponieważ Królestwo odwiedza nawet 55 milionów zagranicznych gości rocznie, mogą oni liczyć na szeroki wachlarz możliwości.

Na każdą kieszeń

Dla backpakerów dobrą wiadomością będzie fakt, że nie tylko w największych miastach jak Madryt czy Barcelona, ale i w tych mniejszych znajdują się bardzo tanie hostele o przyzwoitym standardzie. Ceny za nocleg w wieloosobowym pokoju zaczynają się już od… 8 euro! Dodatkowo za kilka euro niektóre z nich proponują poszerzenie oferty do opcji „bed and breakfast”. Osoby wędrujące coraz popularniejszym Szlakiem Świętego Jakuba chętnie korzystają zaś ze schronisk dla pielgrzymów, gęsto rozmieszczonych na trasie, oznaczonych napisem „albergue”. Dzielą się one na trzy grupy: darmowe, oferujące nocleg za opłatę według własnego uznania (donativo) i płatne (od 6 euro wzwyż).

Dla bardziej wymagających

SPAOsoby szukające wakacyjnego lokum o podwyższonym standardzie także znajdą coś dla siebie. Praktycznie w każdym turystycznym mieście znajdują się hotele trzy-, cztero- i pięciogwiazdkowe. Fani miejskiego luksusu z łatwością znajdą hotele wyposażone nie tylko w standardowe udogodnienia jak klimatyzacja, sejf, WiFi, czy barek, ale nawet i jakuzzi, sauna, ogrodowe baseny czy sale fitness. Co ciekawe, niektóre z nich, za dodatkową opłatą oferują Hiszpańskie wieczory, gdzie posłuchać można lokalnej muzyki tradycyjnej, wziąć udział w degustacji serów i wina, czy po prostu nacieszyć się koncertem cykad w ciepłe w tym rejonie wieczory. Po intensywnym dniu, spędzonym na zwiedzaniu architektonicznych arcydzieł Gaudiego, rozmieszczonych wśród miejskiego zgiełku, zdecydowanie będzie stanowić to dobrą odskocznię. Dodatkowym udogodnieniem może okazać się transfer na lotnisko, oferowany przez część ośrodków. Dowiedź się więcej na www.coraltravel.pl

Niekończące się plaże

Królestwo Hiszpanii może poszczycić się imponującą linią brzegową – łącznie ciągnie się ona przez około 8000 kilometrów. Nikogo więc nie zdziwi niezliczona ilość kurortów i ośrodków typu SPA położonych nad ciepłym morzem. Wysoki standard reprezentują sobą zarówno hotele rozmieszczone na wyspach, jak i te w części kontynentalnej. Standardowo, dla gości dostępne są wydzielone plaże z leżakami, parasolami i opieką ratownika. W niektórych z ośrodków skorzystać możemy z plażowych barów w stylu „Club de Mar”, animacji dla tych młodszych – teatrzyki, gry, nauka pływania z piankowymi makaronami, i tych nieco starszych – basenowy fitness, konkursy piękności czy koncerty. Dla pragnących poznać okolicę, hotelowe biura oferują zorganizowane wycieczki autokarowe, krótkie i dłuższe rejsy statkami czy wyjazdy do aquaparków. Jeżeli wybieramy się na dłuższe wakacje, nie musimu pakować ogromnej walizki – większość ośrodków oddaje do dyspozycji gości pralnie, a niekiedy oferuje pranie w ramach standardu pokojowego. Dysponując dodatkowymi środkami możemy pozwolić sobie na chwile szalonej zabawy na rozłożonych przy plażach dmuchanych parkach rozrywki. Ciągnięte za motorówką pasażerskie „banany”, skoki na falach w gumowych oponach czy lot paralotnią z pewnością dodadzą do wypoczynku dreszczyku adrenaliny. Ukoić nerwy pomoże zaś z pewnością relaksujący masaż, wykonywany przy pomocy aromatycznych olejków eterycznych.

Królewski odpoczynek

Jak widać, warto na kierunek kolejnego wyjazdu wybrać Półwysep Iberyjski. Każdy znajdzie tam dla siebie hotel, który sprosta jego oczekiwaniom, a smak przywiezionej z Hiszpanii doskonałej, miejscowej oliwy, będzie przy domowych posiłkach przywoływał wspomnienia niezapomnianych, spędzonych tam chwil.

Post Author: admin