Grecja

Grecja – idealne wakacje dla ciebie!

Wakacje z pełnym słońcu, w otoczeniu intrygujących zabytków, z szumem fal w tle i zapachem kwiatu pomarańczu? Tak, to Grecja, kraj niezliczonych możliwości, jeśli chodzi o planowanie wypoczynku. Greckie wyspy cieszą się ogromnym zainteresowaniem turystów z Polski, zarówno tych nastawionych na leniwy wypoczynek na plaży, jak i osób pragnących zwiedzać i wybierających wycieczki objazdowe. Grecja, ze swoimi cudownymi warunkami pogodowymi i pięknymi krajobrazami czeka na wczasowiczów.

Tyle możliwości! Co wybrać?

GrecjaGrecja jest jednym z najbardziej urozmaiconych krajów, kiedy rozchodzi się o turystykę. Z jednej strony jest utożsamiana ze wspaniałymi starożytnymi zabytkami i tajemniczymi wierzeniami, z drugiej oferuje po prostu fantastyczne warunki rekreacyjne: krystalicznie czystą wodę, piękne plaże, malownicze klify, smakowite specjały i intrygujące zwyczaje. To jedno z tych miejsc, gdzie nie można się nudzić, ponieważ na każdym kroku spotyka się coś nowego. Greckie wysepki są na tyle zróżnicowane, że każdy bez trudu dopasuje ośrodek turystyczny do modelu wypoczynku, który preferuje. Część wysp jest typowo plażowa, znajdują się tam eleganckie hotele i liczne kawiarnie, sklepy z pamiątkami, tawerny. Inne oferują dostęp do fascynujących zabytków, pięknych szlaków spacerowych lub zajmujących rozrywek.

Coś dla amatorów zwiedzania

Grecja to najprawdziwszy raj dla osób, które są zafascynowane mitologią i starożytnością. Znajduje się tutaj wiele intrygujących zabytków i obiektów, ze świątyniami na czele. Ciekawym wyborem dla spragnionych zwiedzania będzie Peloponez, półwysep zlokalizowany w najbardziej wysuniętej na południe części kontynentalnej Grecji. To niezwykła kraina, gdzie gaje oliwne i plantacje winorośli przeplatają się z tajemniczymi ruinami świątyń i mitycznymi budowlami, które przenoszą odwiedzających w odległe czasy. Równocześnie jest to miejsce odznaczające się doskonałymi warunkami do wypoczynku: ciepła woda oblewa piaszczyste, czyste plaże, a w powietrzu unosi się urzekający zapach cytrusów.

Grecja to także kraina malowniczych wysepek rozsianych po turkusowych wodach, a każda z nich przywodzi na myśl maleńki raj na ziemi. Są one idealnym wyborem w przypadku turystów spragnionych słońca, złocistego piasku i pięknych widoków. Wiele z nich kryje ciekawe zabytki i miejsca. Taką wyspą z pewnością jest Zakynthos, na której znajdziemy tajemniczą Zatokę Wraku. Jest to bezsprzecznie najczęściej fotografowane miejsce na wyspie, ale i wrażenie robi ogromne. Sama wyspa jest bardzo malownicza i czysta. Lasy sosnowe przeplatają się tutaj z gajami oliwnymi i plantacjami pomarańczy, która nasyca powietrze niezwykłym zapachem. Zadbane, piaszczyste plaże wprost zapraszają do wypoczynku, a ośrodki na wyspie są idealne dla osób spragnionych zabawy i muzyki. Nie brakuje tu pubów, dyskotek i tawern, jak również miejsc, gdzie można zakosztować lokalnych przysmaków, jak ser ladotiri albo zaprawione żywicą wino retsina.

Thassos – idealna dla rodzin z dziećmi

Jeśli szuka się miejsca na rodzinne wakacje, warto wziąć pod uwagę wyspę Thassos. To miejsce wyróżniające się szczególnym kolorytem i urodą. Zachwyca zielenią sosnowych lasów i cudownym odcieniem opływającej ląd wody. Czas płynie tutaj wolno, a tradycje są wciąż kultywowane. Mimo to ośrodki turystyczne są znakomicie przygotowane na przyjęcie wczasowiczów i bardzo nowoczesne. Bez trudu znajdzie się tam place zabaw dla dzieci, baseny, restauracje i liczne atrakcje. Także plaże robią na turystach pozytywne wrażenie, są bardzo czyste, piaszczyste i zadbane. Na wyspie nie brakuje także atrakcji. Warto wyruszyć w głąb Thassos, aby odwiedzić malutkie wioseczki ukryte w głębi wyspy. Można tam znaleźć malownicze kapliczki, gaje oliwne, tawerny, w których podaje się czarne oliwki na wiele sposobów, warzywne kotleciki i klopsiki z aromatycznymi przyprawami. Ciekawymi atrakcjami są także wioska ze źródełkiem miłości, klasztor, wykopaliska starożytnego Thassos. Wyspa kryje wiele pięknych zakątków i warto poświęcić trochę czasu, aby je poznać.

Post Author: admin