Hiszpania — istny raj na rodzinny urlop

Podróżowanie z dzieckiem wymaga elastyczności, jednak właściwie zaplanowane nie powinno powodować większych problemów.

Kierunek Hiszpania!

Martwisz się, że pojawienie się w rodzinie dziecka zwiastuje koniec ciekawych wojaży? Nic bardziej mylnego! Z maluchem podróże mogą stać się jeszcze ciekawsze. By uniknąć zmartwień, wystarczy odpowiednio przygotować się do wyjazdu. Należy przemyśleć z dużym wyprzedzeniem, gdzie chcemy się wybrać. Idealnym wyborem będzie Hiszpania. To piękny kraj, w którym, podróżując całą rodziną, poczujemy się komfortowo i bezpiecznie. Hiszpańska kuchnia oferuje niezapomniane doświadczenia kulinarne. Turystom nie grozi przy tym niestrawność, ból brzucha lub inne dolegliwości, co jest szczególnie ważne przy wakacjach z pociechą. Ponadto, samoloty na Półwysep Iberyjski latają z wielu miast w naszym kraju, a podróż nie trwa zwykle dłużej niż 3 godziny.

Jak wybrać odpowiednie miejsce?

Nim zdecydujemy się na rezerwację wycieczki, powinniśmy dobrze zastanowić się nad regionem, w którym chcemy spędzić urlop. Z dzieckiem lepiej udać się nad Morze Śródziemne niż na zachodnie wybrzeże, czyli Ocean Atlantycki. Woda w oceanie jest zimna i niezależnie od pogody czy temperatury nie pozwoli nam to na beztroskie kąpiele, a przecież szkoda byłoby lecieć na wakacje i nie móc skorzystać z takiej atrakcji. Rodzice najczęściej wybierają wschodnie wybrzeże i nie żałują decyzji.

Wakacje dla trzyosobowej rodziny w Hiszpanii

Na miejscu z pewnością zapragniemy oddać się błogiemu lenistwu, a Hiszpania kusi niespiesznym trybem życia —  wszyscy żyją tam wolniej, ludzie uśmiechają się do siebie, a restauracje zapraszają do wspólnego celebrowania posiłków. Oprócz tego, na wczasowiczów czeka urokliwa plaża i turkusowa morska woda. Czegóż chcieć więcej od życia? Przecież wylądowaliśmy w raju! Jeśli znudzi się nam leniuchowanie na piasku, możemy wyruszyć na wycieczkę po okolicy po wcześniejszym wynajęciu auta (odradzamy podróże autobusami w upałach z małym dzieckiem – powoduje to dużo stresu i może być bardzo męczące) lub zdecydować się na zorganizowany wyjazd.

Atrakcje regionów Hiszpanii

Hiszpańskie wybrzeże Morza Śródziemnego ma trzy główne regiony — od północy znajduje się Katalonia, niżej Walencja, a na południu Andaluzja. Każda kraina posiada swój niepowtarzalny klimat. W różnych regionach można spróbować odmiennej kuchni czy wsłuchać się w inną muzykę. Hiszpańskie, energetyczne rytmy, porwą nas do tańca, gwarantując niezapomniane wspomnienia nam i naszemu maluchowi. Warto wybrać się do większych miast w trzech regionach — Barcelony, Walencji czy Malagi, ale jeśli tylko zdecydujemy się zboczyć z najczęściej uczęszczanych dróg i utartych szlaków, mile zaskoczą nas mniejsze miasteczka i wioski. Zdaje się, że świat się tam zatrzymał, a życie toczy się dużo wolniej. Niezwykły nastrój okolicy wciągnie nas bez reszty. Hiszpania czeka, by ją odkryć. Niezależnie od tego, ile mamy lat, ucieszy nas urlop na magicznym wybrzeżu Półwyspu Iberyjskiego!

Post Author: admin