Barcelona

Hiszpania – najpiękniejsze plaże w Europie

Położona na południowym zachodzie Europy Hiszpania jest jednym z najcieplejszych krajów na tym kontynencie. To tutaj przeciętna ilość dni słonecznych w roku sięga niemal 285. Z tego właśnie powodu miłośnicy ciepłych, morskich kąpieli tłumnie wyruszają wypocząć właśnie tutaj.

BarcelonaObleganych miejsc jest tu naprawdę wiele. Tłumnie odwiedzane przez turystów są Wyspy Kanaryjskie, na które składają się dwa duże regiony, Hiszpanii, czyli bardzo sławna Costa Blanca i nie mniej popularne u nas Costa del Sol . Te rejony to gwarancja doskonałej pogody, ponieważ taka trwa tutaj w zasadzie przez cały rok. Dużą liczbę turystów spragnionych odpoczynku w ciepłych promieniach hiszpańskiego słońca notują także Baleary, czy Puerto de la Cruz. Warto zaznaczyć, że w Hiszpanii nie brakuje także miejsc, gdzie panuje klimat typowo górski, a więc i miłośnicy gór bardzo chętnie się tutaj wybierają. Niskie temperatury występują przede wszystkim w Sierra Nevada i tutaj sezon narciarki trwa w zasadzie od grudnia do kwietnia.

Hiszpania to nie tylko nadmorskie, luksusowe kurorty, najpiękniejsze w Europie plaże i doskonałe warunki dla narciarzy, ale także wiele zabytków. To m.in. tętniąca życiem przez całą dobę Barcelona, w której obowiązkowo trzeba odwiedzić kilka pięknych miejsc. Wzgórze Montjuic, Sagrada , to tylko nieliczne z wielu, które warto zobaczyć. Urzekający, położony w centrum tego kraju Madryt, również jest wart uwagi. To bardzo stylowe miasto, w którym napotkać można zarówno eleganckie pałace, jak i mnóstwo charakterystycznych, wąskich, wręcz chaotycznych zaułków i uliczek, w których łatwo się zgubić. Co krok można za to natknąć się na jakąś kafejkę, bądź sklepik. Będąc w Hiszpanii, warto odwiedzić także Toledo – miejsce pełne licznych zabytków, synagog i meczetów zapewnia ogrom wrażeń niejednemu.

Sami Hiszpanie są ludźmi niezwykle przyjaznymi i czasem możemy mieć wrażenie, że po prostu żyją chwilą. To ludzie lubiący zabawę, głośną muzykę i śpiew, co łatwo można dostrzec w każdej jednej knajpce. Spotykanie się w takich miejscach z sąsiadami czy znajomymi jest u nich na porządku dziennym, ponieważ przesiadywanie w domu nie leży w ich naturze. To naród bardzo wyluzowany i każdy, kto choć raz tam był, z pewnością to zauważył.

Hiszpania to także świetna kuchnia. Znana niemalże na całym świecie tortilla, popularne gazpacho – to znajdziemy w każdej restauracji. Na szczególną uwagę zasługuje także potrawa z kalmarów zwana calamari i crema catalania – kataloński przysmak ze słodkiej śmietany, żółtek i białego cukru.

Post Author: admin