Hotel Turcja

Hotele w najatrakcyjniejszych miejscach w Turcji

Turcja to wyjątkowy kraj ulokowany na dwóch kontynentach: w Azji, a także częściowo w Europie. Znany jest głównie z kolorowych bazarów, niepowtarzalnych meczetów oraz klimatycznych plaż. Każdego roku Turcję odwiedza mnóstwo turystów z całego świata, by chociaż przez chwilę móc poczuć klimat tego niesamowitego miejsca. Wybierając się na wczasy do Turcji, dobrze jest zarezerwować wcześniej nocleg w jednym z licznych hoteli. Gdzie warto się zatrzymać i jakich warunków należy spodziewać się w tutejszych kurortach?

Stambuł

Zdecydowanie najchętniej odwiedzany punkt na mapie całej Turcji – Stambuł. Miasto posiadające ogromną liczbę zabytków, meczetów oraz zachwycających cudów natury. Meczet w StambuleLokalne bazary opływają w niezliczoną ilość niepowtarzalnych pamiątek, a tutejsze knajpy zachęcają do odwiedzenia szeroką gamą orientalnych potraw, których koniecznie trzeba spróbować, będąc w Turcji. Do najpopularniejszych atrakcji należą tutaj: Hagia Sofia, Błękitny Meczet, Wielki Bazar, Pałac Topkapi i Hipodrom. Na miejscu znajdują się tysiące hoteli o wielu standardach, dlatego każdy z turystów powinien bez problemu wybrać pokój idealny dla siebie. Zakwaterowanie warto zarezerwować z dużym wyprzedzeniem, ponieważ liczba wczasowiczów odwiedzających Stambuł jest ogromna.

Kizkalesi

Kizkalesi jest to niewielka miejscowość położona na wschód od Riwiery Tureckiej. Swoją wyjątkowość zawdzięcza cudownym krajobrazom morskim oraz twierdzy Kizkalesi (znanej również jako Zamek Panny). Liczne hotele i restauracje zlokalizowane w mieście sprawiają, że podczas sezonu zdecydowanie nie brakuje tu turystów. Ceny noclegów są dosyć przystępne i w zależności od standardu hotelu wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych za osobę.

Pamukkale

Piękne Pamukkale to imponujące tarasy z wapiennych skał znajdujące się na zboczu góry Cokelez. Miejscowość uważana jest za jeden z najpiękniejszych cudów świata i często odwiedzana przez turystów. W pobliżu znajduje się hotele o różnych standardach, w których po wcześniejszej rezerwacji można się zatrzymać i spędzić noc po zwiedzaniu tego niepowtarzalnego miasta.

Post Author: admin