Juampa Dominikana

Karaibski sen czyli wakacje na Dominikanie

Błękitne wody, piękne plaże, malownicze palmy i tajemnicze opowieści o piratach, dodające wszystkiemu dreszczyku emocji – Karaiby to marzenie wielu osób planujących wakacje. Dzisiaj podobna podróż znajduje się w zasięgu ręki, dzięki ciekawym ofertom biur podróży i przewoźników. Planując pobyt w tym rajskim zakątku świata, warto pomyśleć o Dominikanie, która posiada najlepiej przygotowaną infrastrukturę turystyczną.

Kierunek: Karaiby, Haiti, Dominikana…

Juampa DominikanaDominikana jest drugim co do wielkości krajem na Morzu Karaibskim. Znajduje się na wyspie Haiti, którą dzieli z państwem o tej samej nazwie. Wśród innych karaibskich państewek wyróżnia się znakomicie przygotowaną infrastrukturą turystyczną, dzięki czemu każdego roku przyciąga wczasowiczów z całego świata. Z pewnością jest to również zasługą doskonałych warunków klimatycznych, które zapewniają doskonałe okoliczności korzystania z błękitnych wód i bielutkich karaibskich plaż. Średnie temperatury na Dominikanie wynoszą od 20 do 32 stopni Celsjusza, na wyspie występują także dwie pory deszczowe: od sierpnia do maja oraz od listopada do grudnia. Nie są one tak uciążliwe, by z ich powodu rezygnować z wypoczynku. Dla osób, którym przeszkadzają upały, najlepszą porą na urlop na Dominikanie będzie jesień i zima.

Czar karaibskich plaż

Wakacje na Dominikanie to okazja, by zażyć leniwego odpoczynku na plaży i kąpieli w ciepłej, lazurowej wodzie. Do najpopularniejszych plaż na wyspie zaliczają się te znajdujące się w regionie Punta Cana, najdalej wysuniętym na wschód przylądku Dominikany. Tamtejsze plaże słyną z miękkiego, białego piasku, fantazyjnie powyginanych palm i świetnie przygotowanej infrastruktury, jednak w większości przypadków są prywatne i przynależą do określonych hoteli. W Punta Cana znajdują się także warte zwiedzenia obiekty, w tym Park Ekologiczny, Rezerwat Indian Eyes oraz las namorzynowy. Sporą część plaż stanowią naturalne parki krajobrazowe, dla turystów niezwykle egzotyczne i malownicze.

Co zobaczyć na Dominikanie?

Leniwy odpoczynek w blasku słońca i cieniu rozkołysanych palm to nie wszystko, Dominikana oferuje także liczne atrakcje i ciekawe zakątki, które warto zobaczyć. Z pewnością zalicza się do nich stolica kraju: Santo Domingo. To jedno z najstarszych miast Karaibów, założone przez brata Krzysztofa Kolumba, Bartolomeo. Do najciekawszych części miasta zalicza się dzielnica kolonialna, która w 1990 roku została wpisana na listę światowego dziedzictwa Unesco. Na terenie Zona Colonial znajduje się wiele interesujących obiektów, sakralnych i świeckich, w tym: katedra Santa Maria La Menor, Pałac Diego Kolumba, Mauzoleum Krzysztofa Kolumba oraz muzeum Las Casas Reales. Znajduje się tutaj także Skwer Kolumba, z posągiem odkrywcy i licznymi kawiarniami. Bary i kawiarnie warto odwiedzić także przy największym placu metropolii, Parque Duarte.
Z wyspy na wyspę

DominikanaPodczas pobytu na Dominikanie nie warto trzymać się wyłącznie głównej wyspy, ponieważ tym sposobem można wiele stracić. Niebywale piękne zakątki kryją się także na okolicznych wysepkach. Do tych najpopularniejszych z pewnością zalicza się wyspa Saona, zlokalizowana na południowym wybrzeżu Dominikany, pomiędzy przylądkiem Punta Cana a La Romana. Saona charakteryzuje się dziką, nieskażoną ręką człowieka przyrodą, chociaż codziennie odwiedza ją ponad dwa tysiące turystów. Na wyspie panuje jednak zakaz budowy hoteli, co pozwala zachować jej dziewicze krajobrazy. Aby dotrzeć do tego raju na ziemi, trzeba udać się do miasteczka Bayahibe, skąd odpływają łodzie na wyspę. Wycieczkę można wykupić w hotelu albo u miejscowych przewoźników, co może okazać się trochę tańsze. Wyspa Saona to prawdziwa wisienka na karaibskim torcie. Szczególną atrakcją jest tutaj naturalny basen, w którym woda sięga tylko do pasa, równocześnie pozwalając podziwiać ławice kolorowych rybek.

Dominikana wita turystów wspaniałymi widokami, gościnnym uśmiechem tubylców i cudowną pogodą. To idealne miejsce na wakacje, skąpane słońcem i falami błękitnej wody. Prawdziwy raj na ziemi.

Post Author: admin