Malediwy

Malediwy – gwarancja egzotycznych doznań

Archipelag rajskich wysp znajdujący się na Oceanie Indyjskim, a ściślej mówiąc Malediwy, od kilku lat są jednym z najatrakcyjniejszych miejsc do wypoczynku. Ciepły klimat zapewniający wysokie temperatury, biały piasek i lazurowa barwa oceanu rokrocznie kuszą tysiące turystów . Dodatkowym atutem z pewnością będzie powiew egzotyki, której wielu turystów tak bardzo poszukuje.

MalediwyMalediwy są spełnieniem tych pragnień. Ten odmienny, jakże różny od naszego krajobraz urzeka za każdym razem. To również miejsce zetknięcia się wielu kultur. Wszystko to powoduje, że aktualnie są bardzo egzotycznym, a zarazem niezwykle fascynującym miejscem. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że jest to kraj muzułmański i jego mieszkańcy bardzo przestrzegają zasad swojej religii. Trzeba wiedzieć, że w sklepach nie zakupimy alkoholu, a co się z tym wiąże nocne życie w zasadzie tutaj nie istnieje. Drugą ważną kwestią jest ubiór kobiet. Nie mogą one kąpać się w strojach bikini, odpowiedniejsze są spodenki i koszulki na ramiączkach. Te drobne ograniczenia z pewnością zrekompensuje jednak cudowny krajobraz i rajskie plaże.

Malediwy to jednak nie tylko przepiękne plaże. Warto w tym miejscu polecić stolicę, co prawda najmniejszą wśród stolic świata, ale za to jej egzotyczny klimat czuć na każdym kroku. Pierwsze co tam można zauważyć to oczywiście tłok na ulicach i piesi turyści powinni bardzo na siebie uważać, ponieważ poruszać się tam nie jest łatwo. W stolicy warto odwiedzić najstarszy meczet na Malediwach Hukuru Miskiiy, przepiękny Pałac Sułtana Mohameda Shamsuddeena III, czy największy meczet na Malediwach – Islamic Centre. Niemałym przeżyciem dla turysty z pewnością będzie, jeśli uda się na typowy targ, gdzie można zakupić wiele egzotycznych warzyw i owoców.

Wspomnijmy jeszcze o malediwskiej kuchni, której podstawą są zdecydowanie ryby, a w szczególności tuńczyk. Najbardziej popularną potrawą jest tutaj zupa zwana garudhiya, a najczęściej stosowanymi przyprawami są wiórka kokosowe, cebula i surowe chili.

Post Author: admin