Malediwy

Malediwy – miejsce jak z bajki

Marzą Ci się oryginalne wakacje w takim zakątku, gdzie niewielu jeszcze było? W miejscu, gdzie plaże są białe, woda mieni się kolorem turkusu, a nieopodal rosną palmy kokosowe. Trafiłeś idealnie, bo zaraz dowiesz się, dokąd w takim razie się wybrać.

MalediwyMalediwy– to będzie to miejsce, które z pewnością Cię zafascynuje i naprawdę niewielu miało okazję tam być. Ten egzotyczny kraj, który składa się z niedużych wysp położonych nieopodal Półwyspu Indyjskiego gwarantuje zderzenie z inną kulturą i ogromną dawkę niesamowitych wrażeń. To luksusowy wypoczynek w bajecznie pięknym miejscu.

Malediwy powitają wspaniałą pogodą i cudownymi widokami. Plaże są przepiękne i będąc tutaj możemy czuć, że trafiliśmy do raju.Jego mieszkańcy to w zasadzie w stu procentach wyznawcy islamu, z tego też powodu trzeba przestrzegać ich zwyczajów. O czym należy bezwzględnie pamiętać? Będąc na wyspie musimy ubrać się w odpowiedni strój . Ponadto, co bardzo ważne dla większości turystów, nie spożywamy tam alkoholu. Czy zatem to znaczy, że nie będziemy mogli nawet skosztować drinka? Otóż, absolutnie nie. Jest na to rozwiązanie. Ci, którzy nie wyobrażają sobie wakacji w egzotycznym kraju bez łyka alkoholu mają możliwość wybrania tzw, resortów. W nich nie obowiązują tak restrykcyjne przepisy i nasz pobyt może przebiegać w taki sposób, jaki preferujemy. Taki resort znajduje się na prywatnej wyspie – czasami jednej, nieraz kilku połączonych deptakami. Tutaj oczywiście , preferowana przez większość turystów kultura zachodnia jest na porządku dziennym i co ważne, nie obowiązują w nich żadne ograniczenia wynikające z islamu. To właśnie z tego powodu większość europejczyków wybiera właśnie resorty do wymarzonego wypoczynku..

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że resorty to także wiele europejskich dań. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ, Europejczycy są najczęstszymi turystami tego regionu. To właśnie z myślą o nich powstały. Oczywiście dla spragnionych egzotyki, również coś się znajdzie. Co warto polecić wypoczywającym na Malediwach? Przede wszystkim lekkie dania na bazie tuńczyka – tego można się na Malediwach spodziewać. Króluje tutaj rosół rybny zwany garudhija. Zupy z kolei bardzo często zawierają w swoim składzie kaszę z prosa, bardzo często używa się też oleju kokosowego. Na tradycyjny malediwski posiłek z pewnością składa się wywar serwowany z kawałkami wędzonej ryby podawanej z owocami drzewa chlebowego. Całość jest doprawiona limonką i papryczką chili. Często dania zawierają także ryż.

Post Author: admin