rybki morze czarne

Najlepsze atrakcje dla singla w Egipcie

Długo wyczekiwane wakacje w egzotycznym kraju najlepiej zaplanować tak, aby czerpać z nich pełnymi garściami. Dlatego wybierając się do Egiptu w pojedynkę warto uprzednio ustalić, na jakie atrakcje dla singli możemy liczyć na terenie wybranego kurortu.

Dobry hotel to podstawa

Organizując przyszły urlop w Egipcie warto przede wszystkim przyjrzeć się hotelom dostępnym w wybranym kurorcie. (Zobacz przykładowe Hotele na www.coraltravel.pl) Coraz więcej ośrodków turystycznych wychodzi naprzeciw singlom, oferując im wiele atrakcji na terenie obiektu. W większości hoteli każdego wieczoru gości zabawiają różnego rodzaju grupy artystyczne m.in. zespoły taneczne, akrobaci czy muzycy. W czasie przedstawień można nawiązać nowe znajomości, racząc się smakowitymi drinkami. W ciągu dnia hotele oferują wiele sportowych atrakcji, dostępne są boiska piłkarskie, korty tenisowe, siłownie czy baseny. Coraz częściej można się też spotkać z animacjami czasu wolnego.

Zabawa do białego rana

koncertMimo, że większość mieszkańców Egiptu to muzułmanie, to w tamtejszych kurortach wakacyjnych znajdziemy bogatą ofertę nocnych klubów i barów. W sezonie wakacyjnym standardem są imprezy na plaży, które zaczynają się koło południa a kończą bladym świtem. Często są to przyjęcia tematyczne, z muzyką na żywo lub konkursem karaoke. W Hurghadzie czy Szarm-el-Szejk funkcjonują również duże kluby nocne, często dysponujące kilkoma salami o zróżnicowanym profilu muzycznym. Dla singli preferujących bardziej spokojne wieczory polecane są lokalne bary, również otwarte do późnych godzin nocnych. Napijemy się w nich smacznego drinka lub wina, zapalimy shishę i poznamy ciekawych ludzi.

 

Wycieczki fakultatywne

Podróżując w pojedynkę warto przeznaczyć trochę czasu i środków na wycieczki fakultatywne, które są doskonałą okazją do zobaczenia ciekawych zabytków i nawiązania nowych znajomości. Egipt jest krajem idealnym dla miłośników wspaniałych wrażeń, jeden turnus może nie wystarczyć, aby wziąć udział we wszystkich dostępnych tam atrakcjach. Największą popularnością wśród turystów cieszą się wycieczki do Gizy, w okolicy której można podziwiać wspaniałe piramidy oraz monumentalnego sfinksa. Warto też przeznaczyć dzień na wizytę w Luksorze, znajdziemy tam wspaniała Dolinę Królów, która do dziś dzień zachwyca swym pięknem. Kolejną atrakcją dostępną w Egipcie jest przejażdżka jeepem po Saharze. W czasie wycieczki będziemy podziwiać piękno piaszczystych wydm, odwiedzimy też wioskę Beduinów, ludu od setek lat zamieszkującego pustynię. W trakcie kilkugodzinnej turyści częstowani są herbatą, mogą przejechać się na wielbłądzie oraz obserwować życie codzienne tubylców.

Pozostałe atrakcje

W egipskich kurortach dostępne są różnego rodzaju atrakcje, które urozmaicą czas w ciągu dnia. Osoby odważne mają okazję wziąć udział w wyprawie podwodnej, nie są do tego wymagane żadne uprawnienia, bowiem nurkowanie odbywa się pod okiem instruktora. W większych miejscowościach można też wybrać się do aqua parku lub wesołego miasteczka, przeważnie są to nowoczesne obiekty, oferujące mnóstwo doznań miłośnikom adrenaliny.

Post Author: admin