Singapur

Singapur – miejsce jedyne w swoim rodzaju

Singapur jest niesamowity. To wyspa, państwo i i miasto w jednym. Położone na krańcu Półwyspu Malajskiego, w tropikalnym klimacie, gdzie temperatury przez cały rok nie spadają poniżej 25 stopni Celsjusza, czyni je miejscem bardzo atrakcyjnym turystycznie.

SingapurJeśli dodamy do tego jeszcze fakt, że Singapur jest krajem wielokulturowym, a mieszkańcy są bardzo przyjaźni,otwarci i zdyscyplinowani, to wówczas wzrasta on do rangi najbardziej atrakcyjnego miejsca do wspaniałego, pełnego przeżyć wypoczynku. W rzeczywistości tak to właśnie wygląda. Singapur pod wieloma względami jest miejscem jedynym w swoim rodzaju.

To kraj zróżnicowanych wyznań religijnych. Tu obok siebie żyją wyznawcy zarówno buddyzmu, taoizmu, hinduizmu, islamu, a nawet chrześcijaństwa. Pośród tych wszystkich religii część mieszkańców określa się ateistami. Rządowy zakaz propagowania wyznań, które mogłyby szkodzić pozostałym powoduje, że na tle religijnym, pomimo tak dużej wielokulturowości nie dochodzi do żadnych konfliktów. Temat religii ponadto nie jest tutaj często poruszany, co z pewnością gwarantuje każdemu swobodę wyznawania wiary jemu najbliższej i uczucia każdego są szanowane.Podróż do Singapuru dostarcza zatem naprawdę niezwykłych wrażeń, a zderzenie z tak wielowyznaniowym narodem jest dla niejednego Europejczyka nie lada przeżyciem. Obok tego Singapur to także wiele zabytków. Warta obejrzenia jest stara dzielnica kolonialna, na której mieści się statua założyciela miasta Tomasa Stamforda Rafflesa. Ciekawskim z pewnością przypadną do gustu znajdujące się tutaj świątynie buddyjskie, hinduistyczne oraz meczety. Singapur kryje ich naprawdę wiele. Zmęczonym zwiedzaniem warto zaproponować wyspę Sentosa. To centrum rozrywki z polami golfowymi, kasynami, ekskluzywnymi SPA, parkiem linowym, a nawet oceanarium. Tutaj każdy znajdzie coś na miarę własnych oczekiwań.

Singapur to niezwykle czysty kraj, bez korków , śmieci na ulicach, czy jakichkolwiek pijackich wybryków. To wynik restrykcyjnego prawa, dlatego też będąc tutaj, musimy się dostosować do ogólnie panujących norm. Jeśli tego nie zrobimy, z pewnością za niestosowne zachowanie poniesiemy karę finansową.

Bardzo różnorodna jest tutaj także kuchnia. Ten fakt zupełnie nie dziwi, ponieważ jest to wynikiem mieszanki kulturowej, jaka tutaj występuje. Zasada jest więc prosta: to, co spożywasz, zależy jedynie od miejsca, gdzie to robisz. Ogólnie można jednak powiedzieć, że najpopularniejsze są restauracje indyjskie i chińskie.

Post Author: admin