Singapur

Singapur – w najbezpieczniejszym mieście świata

Polacy coraz bardziej interesują się egzotycznymi wojażami. Chociaż wciąż ogromnym powodzeniem cieszą się wczasy w popularnych kurortach, to jednak nie brakuje chętnych na zwiedzanie bardziej orientalnych zakątków świata. Także oferta biur podróży jest coraz lepiej przygotowana. Warto z tego korzystać i poznawać regiony, które od naszego kraju różnią się nie tylko położeniem, warunkami klimatycznymi i wyglądem, ale także tradycjami. Do najciekawszych można z pewnością zaliczyć Singapur, państwo-miasto umiejscowione na dziesiątkach wysepek południowej części Półwyspu Malajskiego. Jego forma robi ogromne wrażenie, a przy tym jest uznawany za najbezpieczniejsze miasto świata.

Nowoczesna metropolia z tradycjami

SingapurSingapur jest niezwykle nowoczesnym miastem, gdzie imponujące wieżowce pną się w niebo… do ustalonego pułapu, a pomiędzy nimi kryją się kościoły i świątynie. Wszędzie panuje porządek, ludzie są niezwykle tolerancyjni i szanują ustalone reguły. Stąd prawo, które zabrania budować budynków wyższych niż 280 m i opinia, że Singapur jest najbezpieczniejszym miastem na świecie. Mimo tak nowoczesnego charakteru jest to miejsce również bardzo egzotyczne, przez co dla europejskich turystów niezwykle interesujące. Obfituje w ciekawe obiekty i atrakcje, które warto zobaczyć na własne oczy.

Najwyżej położony basen świata

To właśnie w Singapurze znajduje się najwyżej położony basen świata. Mieści się on na 57 piętrze nowoczesnego hotelu Marina Bay Sands i jest dostępny tylko dla gości. Dla pozostałych turystów na pocieszenie pozostaje wspaniały spektakl kolorów, jakimi co wieczór pokrywa się budynek. Widowisko z udziałem laserowych świateł trwa ponad godzinę i cieszy się ogromnym zainteresowaniem turystów, którzy biegają po całym kompleksie z aparatami, usiłując utrwalić feerię barw. Marina Bay Sands to budynek odznaczający się bardzo oryginalną architekturą, podobnie jak i pozostałe budynki znajdujące się w kompleksie centrum finansowego, gdzie stoi.

Chociaż na widokówkach z Singapuru zazwyczaj widzi się panoramę nowoczesnych wieżowców, miasto posiada również zupełnie inne oblicze. Jeśli zechce się odpocząć od architektury, nowoczesnych budynków, a nawet świątyń, warto odwiedzić niezwykły kompleks ogrodów zlokalizowany praktycznie w centrum miasta, parę kroków od kompleksu Marina. Ogrody świata (Gardens by the Bay) to ponad 100 ha zagospodarowanego terenu, na którym odtworzono warunki optymalne dla uprawiania roślin z całego świata! Zgromadzono tu ponad 250 tysięcy gatunków różnych roślin z wielu stref klimatycznych, a do tego zadbano o niepowtarzalną, nieco futurystyczną formę kompleksu. Zwiedzający mogą przechadzać się po specjalnie utworzonych klatkach, co dodatkowo potęguje niezwykłe doznania związane z obecnością w tym oryginalnym miejscu. Wejście o parku jest zupełnie bezpłatne, a obiekt jest czynny 20 godzin na dobę. Pozostając w spokojnych klimatach warto odwiedzić także miejscowy ogród zoologiczny. Uznawany on jest za najlepsze Zoo na świecie, na co wpływ ma bez wątpienia jego rzadko spotykana forma. Zoo zostało zaaranżowane w taki sposób, aby na jego terenie znalazło się jak najmniej klatek i zamkniętych obiektów. Dzięki temu wiele zwierząt swobodnie porusza się po terenie, a zwiedzający mogą naprawdę poczuć, co znaczy znaleźć się dosłownie na wyciągnięcie ręki od egzotycznych przedstawicieli fauny. W singapurskim ogrodzie zoologicznym organizowane są także Night Safari, podczas których poznaje się nocne zwyczaje zwierząt. Zwiedzanie odbywa się pieszo albo minibusem. Cena biletu wstępu do Zoo nie zalicza się do najtańszych, niemniej warto zainwestować, by poczuć atmosferę tego miejsca.
Singapur jest miastem o wielu twarzach, gdzie można napotkać niezwykłe budowle, ciekawe atrakcje i życzliwych ludzi. Dla spragnionych informacji o tym niezwykłym zakątku Azji odpowiednim miejscem do zwiedzania będzie Muzeum Narodowe w Singapurze, gdzie znajdzie się liczne eksponaty i ekspozycje poświęcone tradycji, kulturze i historii tego państwa-miasta

 

Post Author: admin