Tajlandia

Tajlandia – miesznka kultur i obyczajów

Chcesz zakosztować orientalnego klimatu i poznać zupełnie inne obyczaje? Zastanawiasz się, który kierunek na wakacje wybrać, aby przeżyć to wszystko?

TajlandiaTajlandia z pewnością zaspokoi Twoje pragnienia. Tropikalna pogoda, bogate życie religijne i kulturowe – z tym zetkniesz się stuprocentowo. Ten malowniczy kraj ma w swojej ofercie wszystko to, co pragnąłbyś przeżyć. Przede wszystkim jest bardzo malowniczy, a dech w piersiach zapiera tropikalna przyroda. Tajlandia to nie tylko luksusowy, leniwy wypoczynek na uroczych plażach, ale też wiele miejsc, które warto zobaczyć. Będąc tam koniecznie musisz odwiedzić stolicę, czyli Bangkok. Ono rządzi się swoimi prawami. Atmosferę tego miasta z pewnością zapamiętasz na długo. Gwar na każdym kroku, targowiska oferujące w zasadzie wszystko to, co tylko zechcesz- to najlepszy opis tego miasta. Jedni to uwielbiają, inni nie, ale żeby to ocenić, po prostu należy tam być. To w Bangkoku mieszają się kultury, wspaniałe świątynie buddyjskie znajdują się tuż obok biednych dzielnic i miejsc uciechy. Kluczowe miejsca, które warto, będąc w Tajlandii zobaczyć? Proszę bardzo. Godnym uwagi jest Most na rzece Kwai , okolice Koh Chang, Koh Tao, czy wodospady Erewan. Tajlandia to kraj, w którym niemalże kilka razy w miesiącu odbywają się festiwale. W zasadzie z różnych okazji, jednak są to tak fantastyczne i barwne wydarzenia , że wzięcie w nich udziału i przeżycie czegoś tak fascynującego to konieczność.

Tajlandia to dla Europejczyka zupełnie różna kultura i obyczaje.Tutaj obowiązują zasady etykiety buddyjskiej. Niech Was nie dziwi więc fakt, że przed wejściem do świątyni, czyjegoś domu, a bardzo często i sklepu, należy ściągnąć obuwie. Zwiedzając świątynie bezwzględnie trzeba mieć na sobie skromny strój. Poza tym , mieszkańcy Tajlandii to ludzie bardzo opanowani i spokojni, w związku z tym wybuch złości wzbudza w nich tylko obojętność. Taką postawą nie osiągniemy tutaj nic. To ludzie życzliwi i stale uśmiechnięci i takie wybuchy są dla nich nie do przyjęcia.

Jeśli chodzi o kuchnię tajską, ta również ma nam wiele do zaoferowania. Dzięki stosowaniu wielu różnorodnych przypraw, dania tam przyrządzane są niezwykle aromatyczne. Do najpopularniejszych zalicza się tutaj makaron pad thai, zupa z mleczkiem kokosowym, ryby z grilla i naturalnie owoce morza. Często restauracje oferują także krewetki z czosnkiem, czy kurczaka. Smaki kuchni tajskiej to potrawy od delikatnych, do tych naprawdę bardzo ostrych.Każdy zatem znajdzie coś, co mu będzie smakować.

Post Author: admin