Tunezja

Tunezja – mały kraj wielkiego piękna

Jeżeli zmęczyliśmy się już Starym Kontynentem i mamy ochotę zasmakować czegoś bardziej egzotycznego, właściwym kierunkiem wakacyjnych wypraw będzie właśnie Tunezja. Chociaż zdaje się być niemal wciśnięta pomiędzy Algierię i Libię, turystycznie bezsprzecznie prześciga swoich sąsiadów. Po burzliwym okresie Arabskiej Wiosny na nowo przeżywa turystyczne oblężenie. Nic zresztą dziwnego – ten malutki afrykański kraj, o powierzchni połowy Polski prężnie rozwija się i unowocześnia. Na duże zainteresowanie wśród zagranicznych gości Tunezja odpowiada swoją rozbudowaną infrastrukturą turystyczną. Co dokładnie oferują nam tamtejsze hotele?

Plażowy klasyk

ślady na piaskuNie zawiodą się osoby szukające ośrodków o wysokich standardach, położonych nad ciepłym morzem. Nie tylko w dużych miastach jak Bizerta, Tunis czy Susa, ale i pośród mniejszych nadmorskich miejscowości jest w czym wybierać. W większości hoteli standardem pokojowym jest klimatyzacja, która w upalne dni jest nieocenioną zaletą, dostęp do bezprzewodowej sieci internetowej czy uzupełniany na zamówienie minibarek. Za dopłatą możemy rozlokować się w pokojach o podwyższonym standardzie i cieszyć się bąbelkami w jakuzzi, masażem wodnym pod prysznicem wyposażonym w głośniki czy śniadaniem podanym do pokoju. Decydując się na opcję all inclusive, mamy do dyspozycji całodzienny bar z przekąskami i napojami, a czasami i jeden dodatkowy posiłek dziennie. Przeważająca większość ośrodków posiada własne, wydzielone plaże z dostępnymi dla gości leżakami, parasolami, stoliczkami i prysznicami ze słodką wodą. Częstym widokiem są też górujące nad parasolami budki ratowników, którzy dbają o bezpieczeństwo plażowiczów, a o stanie wody informują za pomocą specjalnych tablic i kolorowych flag. Popularne w Tunezji są pływające, dmuchane parki. Poduszki do skakania, wysokie zjeżdżalnie czy bardziej ekstremalne, ciągnięte za motorówkami pontony nikomu nie pozwolą się nudzić. W ofercie niektórych hoteli znajduje się także animacja dla gości w każdym wieku. Dorośli mogą liczyć na konkursy piękności, tańce czy fitness w wodzie. Młodsi zaś na naukę piosenek z choreografią, teatrzyki czy zabawy sprawnościowe. Wszystko to pod okiem wyszkolonych animatorów. Wartą zobaczenia atrakcją są tunezyjskie wieczory, gdzie czas umila tradycyjna muzyka, pokazy tańca brzucha czy degustacja miejscowych smakołyków, takich jak chakchouka czy ojja.

Bardziej mobilnie

Prawie każdy ośrodek ma w swojej ofercie zorganizowane wycieczki po bliższej i dalszej okolicy. Można więc, bez trudów związanych z planowaniem wypadu, pozwolić sobie na odskocznie od słodkiego nieróbstwa i wyruszyć na zwiedzanie kraju. Medyny z niepowtarzalną, staroarabską architekturą, gorące źródła, lasy palmowe czy pustynie – odwiedzenie tych i innych wyjątkowych miejsc, których dużo jest w północnoafrykańskim kraju, z pewnością uczyni nasz wyjazd unikalnym i niezapomnianym. Fani morskiej żeglugi również nie będą narzekać na brak możliwości. Portowe łodzie wycieczkowe, często we współpracy z ośrodkami wypoczynkowymi oferują rejsy po otwartym morzu, lub przybijając po drodze do co ciekawszych punktów. W głębi kraju można napotkać przewoźników oferujących przejażdżki na wielbłądach. Zdjęcie na grzbiecie kołyszącego się, egzotycznego zwierzaka, w otoczeniu pustynnych wydm z pewnością będzie stanowić ciekawą pamiątkę z wakacyjnego wypadu. Niekiedy miejscowi oferują nawet wypożyczenie do sesji tradycyjnych Tunezyjskich strojów. Pobrzękujące metalowe ozdoby i zwiewne szaty pomagają odbyć w wyobraźni swoistą podróż w czasie.

Do wyboru do koloru

Niezależnie od tego, czy jesteśmy zwolennikami wakacyjnej laby, czy aktywnego wypoczynku, Tunezja z pewnością odpowie na nasze oczekiwania. Na miejscu czekają na nas nie tylko piękne plaże i ciepłe morze, ale też tajemnice pradawnej, arabskiej kultury, dla Europejczyków wręcz inny świat. Jeżeli zastanawiacie się gdzie wybrać się w te wakacje, warto wziąć pod uwagę ten wyjątkowy, egzotyczny, ale przy tym otwarty na turystów kraj.

Post Author: admin