Turcja

Turcja – orientalny kraj, który wciąż zachwyca

Położona na dwóch kontynentach, posiadająca dostęp do Morza Śródziemnego i Egejskiego Turcja jest wciąż wymarzonym miejscem na spędzenie niesamowitych, pełnych zupełnie nowych wrażeń wakacji. Już samo położenie na dwóch kontynentach sugeruje, że jest to kraj charakterystyczny i niepowtarzalny.

TurcjaTurcja to taki kraj, w którym doskonałe dla siebie warunki odnajdą zarówno lubiący lenistwo na plażach, jak i Ci, którzy uwielbiają góry. Właśnie ona jest w stanie to wszystko nam zaoferować. Zalane słońcem plaże z pewnością znajdziemy wybierając się na sławną Riwierę Turecką – to najchętniej wybierane miejsce na luksusowe wakacje. Miłośnicy gór z kolei wyruszają na Wyżynę Anatolijską, a konkretnym celem ich wyprawy jest znana na całym świecie góra Ararat. Turcja to jednak coś więcej niż tradycyjny wypoczynek, ponieważ tylko tutaj możemy poczuć orientalny klimat na każdym kroku. Antyczne ruiny, orientalne miasteczka, jak i zupełnie nowoczesne metropolie – wszystko to mamy na wyciągnięcie ręki. Z pewnością warto odwiedzić Stambuł. To właśnie tutaj ślady historii mieszają się z nowoczesnością, bogactwo z biedą, a całość tworzy niesamowity krajobraz. Będąc już w Stambule koniecznie należy wybrać się w rejs po Bosforze, a także zobaczyć Błękitny Meczet i Wieżę Leandra. To wyjątkowa metropolia, w której powiew orientu odczuwa każdy odwiedzający. Oczywiście, na naszej liście atrakcji koniecznie powinny znaleźć się także ruiny antycznej potęgi czyli Troja, nie sposób nie odwiedzić również Efez -prawdziwej perły, jeśli chodzi o Turcję. Oczywiście, są to jedynie jedne z najsławniejszych dzieł antycznych, a Turcja ma ich w swojej ofercie zdecydowanie więcej.

Turcja to nie tylko zróżnicowany krajobraz i zachwycające zabytki. To także jakże odmienna od naszej kultura.Tutaj dominującą religią jest islam, więc będąc tam jesteśmy zobowiązani dostosować się do panujących norm, a twarde zasady tej religii powinny być przez nas uszanowane. Oczywiście wystarczy, że nie będziemy spożywać w publicznym miejscu alkoholu i nadmiernie okazywać sobie uczuć, a nie narazimy się tamtejszej społeczności.

Na szczególną uwagę zasługuje także turecka kuchnia, która w Europie jest bardzo dobrze znana.głownie za sprawą kebaba. Ze względów religii nie otrzymamy tam dań z wieprzowiny, ale lubiącym dania mięsne z pewnością przypadnie do gustu dobrze przyprawione, baranie mięso z rożna, czy kofteler – smażone kotleciki z mięsa cielęcego lub jagnięcego. Warto skosztować także marynowanych ryb i przepysznych sałatek.

Post Author: admin