Turcja

Turcja – powiew orientu, którego nie zapomnisz

Turcja to dla wielu raj na ziemi. Zjawiskowe zabytki, wspaniały klimat cudownych miejsc – to wszystko zapewnia nam pobyt w tym wspaniałym i jakże urokliwym kraju.

IstanbułTurcja to przede wszystkim wspaniałe zabytki, które po dziś dzień zachwycają niejednego turystę. Na liście najważniejszych z pewnością znajdzie się Stambuł. To miasto, które oczaruje dosłownie wszystkich, a spragnionych orientu przede wszystkim. To jedno z nielicznych miat, w którym natkniemy się zarówno na nowoczesność, jak i wiele historycznych miejsc. Położone na dwóch kontynentach po prostu musi urzekać urokliwym krajobrazem, a obfituje naprawdę w wiele miejsc, które bezwzględnie trzeba odwiedzić. Błękitny Meczet, Pałac Topkapi, czy rejs po Bosforze – to główne miejsca odwiedzane przez turystów udających się do Turcji. Godne polecenia jest także Efez i bardzo licznie oglądane przez chrześcijan święte miejsce Meryemana . Na liście obowiązkowych punktów musi się znaleźć także starożytne miasto Assos, którego tradycja jest nierozerwalnie związana z postacią Arystotelesa.

Turcja to kraj, w którym zakosztujemy zupełnie innej kuchni. Oczywiście, jako że to kraj muzułmański nie znajdziemy potraw z wieprzowiny, ale to z pewnością nie sprawi, że nie zjemy mięsa. Tamtejsza kuchnia obfituje w potrawy z drobiu, jagnięciny czy baraniny, ale oczywiście obok tego znajdziemy bardzo duże ilości warzyw i owoców. Warto zaznaczyć, że znany i u nas doskonale kebab wywodzi się właśnie z Turcji. W tym kraju również napiwki dla obsługujących nas kelnerów po prostu są niezbędne. Mieszkańcy Turcji to w większości muzułmanie, dlatego też będąc tam należy pamiętać, aby nie okazywać sobie zbyt intensywnie uczuć na ulicach i nie spożywać alkoholu w miejscach publicznych, aby uszanować tamtejsze zwyczaje. To naród bardzo przyjaźnie nastawiony do Turystów i z pewnością będąc tam będziemy się czuli naprawdę wspaniale.

Turcja to idealny pomysł na wakacje dla tych, którym zależy na tym, by zetknąć się z inną kulturą. Tutaj takie wrażenia mają gwarantowane.

Post Author: admin