Planowanie wakacji last minute

Upoluj wakacje last minute! Krótki poradnik

Polacy pokochali last minute. Już ponad połowa naszych rodaków decyduje się na ten rodzaj wakacji. Nie musisz jednak całkiem zdawać się na los. Nawet przy wyborze wycieczki w ostatniej chwili, warto wiedzieć, jak złapać najlepsze oferty.

Kiedy szukać

Pamiętaj przede wszystkim, że niektóre okresy w roku są bardziej, a inne mniej obfite w tego typu promocyjne propozycje biur podróży. Zwróć więc na to uwagę, planując swój urlop. Masz znacznie mniejsze szanse na sukces, jeżeli szukasz czegoś w najpopularniejszych terminach wyjazdowych. Poza okresem wakacyjnym (koniec czerwca -początek września), będą to też Boże Narodzenie, Wielkanoc, Sylwester czy tzw. długie weekendy. Gdy ustalasz w pracy wolne, warto wziąć go trochę więcej niż tydzień. Wtedy będziesz mieć znacznie większe pole manewru. Dodatkowym atutem jest fakt, że poza sezonem unikniesz tłumu wczasowiczów i podwyższonych lokalnych cen.

Korzystaj z pomocy

Najbogatszym środkiem wyszukiwania ciekawych ofert jest oczywiście internet. Nie poddawaj się za szybko. Czasem trzeba uzbroić się w cierpliwość i przejrzeć wiele stron internetowych biur podróży, aby znaleźć najlepszą propozycję. Możesz skorzystać z licznych wyszukiwarek tanich ofert wakacyjnych, w których określasz między innymi interesujący Cię zakres dat, przedział cenowy czy standard hotelu. Ponadto wiele tego typu portali, a także witryny biur podróży umożliwiają zapisanie się do newslettera. Dzięki temu będziesz na bieżąco otrzymywał informacje o najlepszych ofertach i promocjach. Możesz też udać się do siedziby biura, gdzie przedstawiciel pomoże Ci w wyborze.

Poznaj opinie innych

Opinie innychW ostatnich latach w Polsce i na świecie powstało wiele stron internetowych zajmujących się tematyką wakacji. Tworzą one rożnego rodzaju rankingi podróżnicze, również opcji last minute. Warto też zajrzeć na fora podróżnicze, jak również zapytać znajomych o ich doświadczenia. To mit, że decydując się na wyjazd w ostatniej chwili, nie masz żadnego pola do selekcji. Nawet jeśli znajdziesz tylko kilka ofert pasujących do Twoich wymagań, warto oprzeć się na opiniach innych, by wybrać tę najlepszą.

Otwórz się na różne warianty

Im bardziej skonkretyzujesz swoje wymagania, tym ciężej będzie Ci znaleźć satysfakcjonujące opcje last minute. Nie ograniczaj się więc do jednego kierunku. Daj się zaskoczyć. Może się okazać, że wakacje w kraju, o którym nigdy specjalnie nie marzyłeś będą najlepszymi w Twoim życiu. Nie oznacza to oczywiście, że znalezienie rozwiązania na ostatnią chwilę do wybranego kraju, nie jest możliwe. Zastanów się, na czym zależy Ci bardziej – chcesz za wszelką cenę odwiedzić konkretne miejsce, czy po prostu wypocząć w komfortowych warunkach, obojętnie gdzie. Ustal też, jakie warunki musi koniecznie spełniać hotel i kurort, a z czego jesteś w stanie zrezygnować.

Last minute nie należy się obawiać. Są to pełnowartościowe oferty, które nie nadszarpną zbytnio naszego budżetu. Jeśli weźmiesz pod uwagę tych kilka podstawowych zasad ich wyszukiwania, na pewno znajdziesz coś idealnego dla siebie.

Post Author: admin