Piramidy

W cieniu egipskich piramid

Amatorzy słonecznego wypoczynku mają do swojej dyspozycji liczne alternatywy wyjazdu, ponieważ w ofercie biur podróży znajduje się wiele ciekawych wycieczek i wczasów. Sporym zainteresowaniem urlopowiczów cieszy się Egipt, którego z pewnością nikomu polecać specjalnie nie trzeba. To miejsce oferuje wiele atrakcji i pozwala zaplanować urlop na mnóstwo sposobów.

Jak naprawdę wyglądają wczasy w Egipcie?

EgiptZ czym kojarzy się Egipt statystycznemu turyście? Z pewnością z piramidami, Nilem oraz ekskluzywnymi hotelami, gdzie oczekują pokoje w wysokim standardzie, basen, kolorowe drinki i wiele atrakcji. Jest w tym wiele prawdy, jednak to, jak będą wyglądać nasze wakacje w Egipcie zależy w dużym stopniu od nas samych i od tego jak je zaplanujemy. Egipt to kraina wielkich możliwości, jeśli chodzi o turystykę. Coś dla siebie znajdą w tym kraju zarówno amatorzy leniwego odpoczynku na plaży i kąpieli słonecznych, jak też osoby, które chcą dowiedzieć się trochę więcej o starożytnych czasach, kulturze i zabytkach. Jedno jest pewne: w Egipcie nudzić się nie sposób, bo okoliczności na to nie pozwolą!

Egipt będzie dobrym wyborem o dowolnej porze roku

Atutem tego kraju jest to, że warto tam pojechać o każdej porze roku. Osoby spragnione wysokich temperatur mogą rezerwować wczasy w sezonie wakacyjnym, wtedy w popularnych kurortach turystycznych panują znakomite warunki do plażowania, kąpieli słonecznych i uprawiania sportów wodnych. Zimą i jesienią temperatury są nieco niższe, niemniej nadal jest bardzo przyjemnie. Ten czas można poświęcić na zwiedzanie innych zakątków Egiptu, jak choćby Kair. Podczas pobytu w Egipcie nie warto koncentrować się na życiu hotelowym, aby poznać ten piękny i egzotyczny kraj, warto zapuścić się na lokalne targowiska, przejść się uliczkami lub usiąść w niewielkiej knajpce. Nie bez powodu mieszkańcy Egiptu są uznawani za wyjątkowo życzliwych i przychylnych przybywającym do ich kraju turystom. Są uśmiechnięci, gościnni i bardzo sympatyczni.

Region Egiptu, w który chce się pojechać, koniecznie trzeba dopasować do modelu wypoczynku, jaki się preferuje, bo tylko wtedy wakacje okażą się satysfakcjonujące. Dla zwiedzających dobrą opcją jest Kair lub Aleksandria, choć naturalnie na tym atrakcje Egiptu się nie kończą. Osoby spragnione wypoczynku na plaży lub chcących spędzić trochę czasu w luksusowych wnętrzach hotelowych świetną alternatywą będą ośrodki turystyczne, jak przykładowo Hurghada albo Sharm-el Sheik na wybrzeżu Morza Czerwonego. Miejsca te okażą się również świetnym wyborem w przypadku amatorów nurkowania. Woda jest tam cieplutka i bardzo przejrzysta, a rafa zaczyna się w bardzo dogodnych i bliskich miejscach, przez co widoczność jest naprawdę znakomita. Dodatkowo w wielu hotelach można znaleźć szkoły nurkowania oraz wypożyczalnie sprzętu, zatem nawet osoby, które nigdy wcześniej tego nie robiły, mogą rozpocząć swoją przygodę z podwodnym światem.

Jak spędzać czas w Kairze?

Świątynia w EgipcieTego, jak świetnie można się bawić w kurortach turystycznych, gdzie na wczasowiczów czeka multum atrakcji, z pewnością nikomu tłumaczyć nie trzeba. Co jednak robić w Kairze? Na pewno trzeba odwiedzić najważniejsze zabytki Egiptu czyli piramidy, meczet Muhammada Alego oraz Cytadelę wraz z licznymi muzeami. Tych ostatnich w Kairze bez wątpienia nie brakuje, do najsłynniejszych można zaliczyć chociażby Muzeum Egipskie oraz Muzeum Sztuki Islamu. Na terenie Cytadeli znajdą się ekspozycje dla zaciekawionych wojskiem, pojazdami i policją. Podczas pobytu w Kairze, warto wybrać się także na zakupy. Ciekawym przeżyciem z pewnością będzie wizyta na lokalnym bazarze, jak choćby Khan el Khalili, gdzie można zakupić fascynujące pamiątki z podróży: odzież, chusty, wyroby ze skóry, biżuterię, a także intrygujące przysmaki czy przyprawy. Egipt jest uznawany za niezwykle przyjazny pod kątem cen. Nie tylko można upolować ciekawą ofertę na wczasy, ale także i na terenie miasta ceny są w miarę przystępne, choć czasami zdarza się, że trzeba się o nie nieco potargować ze sprzedającym.

Post Author: admin