Wypoczynek na greckiej wyspie – najładniejsze plaże Kos

Grecka wyspa Kos ma niewielką powierzchnię, ale za to ogromny potencjał turystyczny. Na każdym kroku można spotkać tu wiele urokliwych miejsc, a tutejsze wybrzeże zachwyca różnorodnością. Sprawia to, że w ciągu kilku wakacyjnych dni da się odwiedzić wszystkie najpiękniejsze plaże i wciąż cieszyć się z uroków beztroskiego wypoczynku. Przeczytaj nasz krótki przewodnik po miejscówkach idealnych do czerpania słonecznych i morskich kąpieli.

Niewielkie plaże w okolicy miasta Kos

Miejska plaża w stolicy wyspy, czyli mieście Kos zachęca przede wszystkim doskonałą infrastrukturą turystyczną. Leży tuż obok luksusowych ośrodków wypoczynkowych – komfortowych hoteli oraz klimatycznych pensjonatów. Jej ważną zaletą jest miękkie, piaszczyste podłoże, idealne do odpoczynku całą rodziną.

Na zachód od miasta rozciąga się z kolei piękna, żwirowa plaża Lambi Beach. Obecność drobnych kamyczków sprawia, że woda tu wydaje się przejrzysta. Wybierając się na to kąpielisko, warto jednak zabrać ze sobą odpowiednie buty, dzięki którym nie poranisz stóp o ostrzejsze skały. Podobne warunki zastaniesz na plaży Psalidi, położonej nieco na wschód od Kos. Na miejscu zastaniesz rozległe połacie białego piasku, drobnych kamyczków oraz niewielkich skał zanurzonych w lazurowej morskiej toni.

Zjawiskowe południowe wybrzeże

Jeśli poszukujesz plaży ukrytej wśród klifów i skalnych formacji, udaj się do południowo-zachodniej części wyspy. W pobliżu miasteczka Kefalos leży niewielka, ale niezwykle malownicza Limnionas Beach. Płytkie, turkusowe wody zatoki znajdują się w odosobnionym miejscu, z dala od zgiełku miast oraz tłumów. Po drugiej stronie wąskiego przesmyku na południowych krańcach Kos rozciąga się natomiast kąpielisko Lagada, a także słynna Exotic Beach. Turyści cenią ich spokój oraz zniewalający widok na wyrastające w oddali wzgórza.

Na okazałym półwyspie na południu Kos rozciąga się także zjawiskowa Kavo Paradiso Beach, umiejscowiona tuż pod wysokimi, piaskowymi zboczami. Ze względu na swoje bajkowe położenie pomiędzy błękitnymi falami a niewielkimi pagórkami, uznawana jest za jedno z najpiękniejszych kąpielisk całej Grecji. Nieco na południe od wspomnianej plaży leży też tajemnicza zatoczka Mystic Phenomenal. Wąski pas kąpieliska otaczają wysokie pagórki, wiosną i latem porośnięte ciemnozieloną roślinnością. Można wybrać się wąską ścieżką na jeden ze szczytów i podziwiać piękną panoramę na bezgraniczne morze lub zejść na dół i korzystać z uroków plażowania. Jedną z najciekawszych plaż południowo-wschodniego wybrzeża okazuje się również kąpielisko w pobliżu miasta Kardamena. Tutaj też możesz liczyć na delikatny, biały piasek oraz krystalicznie czystą wodę. Każda z plaż ma swój niepowtarzalny urok i na każdej z nich możesz bez obaw spędzać czas z całą rodziną. Moc atrakcji oraz rajskie widoki czekają zarówno na dorosłych, jak i na najmłodszych uczestników wycieczki, dlatego pakujcie walizki i ruszajcie w drogę na piękną wyspę Kos.

Post Author: admin