Wypoczywaj aktywne na wakacjach w Dahabie

Dahab to egipskie miasto położone na półwyspie Synaj nad Morzem Czerwonym w zatoce Akaba. Ze względu na swoje położenie jest prawdziwym rajem dla amatorów sportów wodnych, a znajdujące się tu liczne rafy koralowe przyciągają miłośników podglądania podwodnego świata. Dahab to spokojne miasto, będące niegdyś małą wioską rybacką. Dziś dzieli się na dwie strefy: turystyczną oraz arabską, z tradycyjnym budownictwem oraz sukiem – bazarem arabskim.

Jak spędzić aktywnie czas w Dahabie?

Na osoby wybierające się na wczasy do Dahabu czekają doskonałe warunki do czynnego wypoczynku. Znajduje się tu nowoczesna infrastruktura turystyczna z licznymi basenami, brodzikami, parkami rozrywki stanowiącymi idealne miejsce do aktywnego spędzania czasu przez całe rodziny z dziećmi. Tutejsze plaże mają złoty piasek i  są idealne  na budowanie zamków przez dzieci oraz na wieczorne spacery we dwoje przy blasku zachodzącego słońca. Natomiast długa promenada wzdłuż plaży sprzyja przejażdżkom rowerowym i jeździe na rolkach. Płaska tafla wody i sprzyjające prądy stwarzają cudowne warunki do surfingu, kitesurfingu oraz windsurfingu. Również miłośnicy opalania i długich kąpieli w turkusowym morzu będą zadowoleni. Pogoda sprzyja, zarówno plażowaniu, jak i wszelkiej aktywności ruchowej. Możesz również wybrać się na przejażdżkę na wielbłądach do pobliskiej wioski beduińskiej lub pojechać na wycieczkę objazdową do Kairu albo do Gizy i podziwiać piramidy oraz legendarnego Sfinksa.

Poznaj królestwo podwodnego świata

Zatoka Akaba stanowi jedno z najbogatszych miejsc na świecie, jeśli chodzi o różnorodność fauny i flory podwodnego świata. Tu zobaczysz najrozmaitsze odmiany koralowca, możesz także spotkać rogatnice, węgorze ogrodowe, żabnice, koniki morskie, żółwie wodne oraz popływać razem z delfinami.

W Dahabie funkcjonuje kilka ośrodków nurkowych, gdzie możesz pod okiem wykwalifikowanych i doświadczonych instruktorów wziąć udział w pełnych wrażeń i emocji eskapadach do podwodnego świata. Poniżej przedstawiamy kilka rajskich miejsc, idealnych do nurkowania.

– Blue Hole – to wyjątkowa przestrzeń, oddalona około 8 kilometrów od Dahabu, położona kilka metrów od brzegu. Dojedziesz tu łodzią, jeepem lub quardem. To rodzaj podwodnej jaskini z licznymi koralowcami. Tu zobaczysz prawdziwe królestwo wodnego świata, zachwycające swoim bogactwem i różnorodnością gatunków koralowca. Blue Hole liczy około 100 metrów głębokości i 60 metrów średnicy. Natomiast na głębokości 54 metrów jest połączone z morzem otwartym przez tzw. bramę The Arch – czyli łuk, znajdujący się w podwodnej ścianie koralowej. Przepłynięcie pod nim stanowi największą turystyczną atrakcję, jednak to zajęcie jest zarezerwowane dla doświadczonych nurków.

– Gabr el Bint – imponująca ściana pokryta koralowcami, zobaczysz tu m.in.: czarne koralowce i wachlarze gorgoni, a w pobliżu nich pływają żółwie i delfiny. To niezwykły ogród koralowy oddzielający piaszczystą lagunę.

– Ras Mamlach –  to fantastyczne miejsce, położone w pobliżu  Szarm el-Szejk, dopłyniesz tu łodzią z miejskiego portu lub jeepem z Dahabu. Stanowi spokojne, klimatyczną przestrzeń, rzadko odwiedzaną, dzięki temu możesz tu się wyciszyć. Zobaczysz tu piękne podwodne kaniony, barwne rafy koralowe i liczne egzotyczne ławice ryb.

– Canyon – tu znajduje się podwodny kanion, bogaty w niezwykłe formacje geologiczne, a w jego głębinach ukryta jest jaskinia. Zobaczysz tu imponujące skupiska koralowca, a także rozmaite gatunki barwnych ryb, gąbek i roślin podwodnych. Zatem jeśli, chcesz poczuć klimat prawdziwego arabskiego miasta oraz podziwiać bogactwo podwodnego świata wśród urokliwych raf koralowych, wyjdź poza strefę luksusowych kurortów turystycznych. Warto również opuścić plażowe leżaki i udać się na piesze wędrówki po mieście, pojechać w rejs statkiem z oszklonym dnem, uprawiać sporty wodne i zanurzyć bezgranicznie w arabskiej kulturze. Wypoczywaj z coraltravel.pl

Post Author: admin