Dubai Zea

Zea – egzotyczna kultura i nie tylko

Wypoczynek pośród egzotycznej przyrody, w ciepłym klimacie, gdzie temperatury zdecydowanie przewyższają te, które mamy na co dzień. Marzysz, by znaleźć się w takim miejscu, gdzie zetkniesz się z całkowicie odmienną kulturą i religią. Jeśli tak, to idealnym miejscem na wymarzone wakacje będzie dla Ciebie z pewnością Zea.

Dubai ZeaPołożone w gorącym klimacie, nad Zatoką Perską i Omańską, gdzie można ujrzeć pustynię, wydmy, jak również i zielone oazy, po prostu nie może nie zachwycać i okazuje się bardzo atrakcyjnym kierunkiem wakacyjnych wojaży. Nie wyłącznie ze względu na klimat, chociaż ten też ma tutaj niebanalne znaczenie, ale też z powodu niezwykłej mieszanki ras i kultur, jakie tutaj można spotkać. To niecodzienne dla turystów zderzenie z zupełnie inną religią i kulturą, które w pamięci pozostaje już na zawsze.

Mieszkańcy Zjednoczonych Emiratów Arabskich to w większości Muzułmanie, a dominującą religią jest islam. Wybierając się tutaj należy więc mieć na uwadze panujące tu zwyczaje i zasady. To jednak nie jest żaden duży minus, biorąc pod uwagę ogromną gościnność i otwartość tych ludzi w stosunku do przyjezdnych. Tę serdeczność można zauważyć na każdym kroku.

Zea to bogaty kraj, w którym można znaleźć także ciekawe zabytki. Będąc w Dubaju nie sposób nie wjechać na największy budynek świata Burdż Chalifa. Widoki, jakie można ujrzeć z poziomu 124 piętra po prostu są zachwycające. Ważnym punktem z pewnością jest także miejsce kultu religijnego , sławny na cały świat Wielki Meczet Sheikh Zayed, czy choćby Emirates Towers – kompleks dwóch bliźniaczych wież otoczony ogrodami i wodospadem. Oczywiście, to tylko nieliczne obiekty godne zobaczenia, ponieważ Zea posiada ich zdecydowanie dużo więcej. Zmęczonym zwiedzaniem śmiało można polecić Park Wodny Aquadventure z wieloma atrakcjami zarówno dla dzieci i dorosłych.

Jako, że społeczeństwo Zea jest zróżnicowane, tak samo wygląda tamtejsza kuchnia. Ta mieszanka wielu ras jest i w tej kwestii bardzo wyraźnie zaznaczona. Popularne są więc typowe dania tajskie i muzułmańskie .Warto spróbować także mocnej kawy z kardamonem, czy popularnej tutaj herbaty z miętą bądź z mlekiem. Do najpopularniejszych dań w tutejszych restauracjach z pewnością można zaliczyć shawarme, czy jarskie kotleciki smażone w mące z soczewicy kryjące się tutaj pod nazwą falafel. Z czystym sumieniem można także zaproponować przepyszną pitę z mięsem baranim – arayes. Stęsknieni za polskim gołąbkiem, z pewnością ze smakiem zjemy liście winogron z farszem z kaszki kuskus.Całkowicie je przypominają.

Post Author: admin