Burj Al Arab

ZEA – słońce, biały piasek i ciepła woda

Biura podróży proponują tak wiele ciekawych wycieczek, że czasami ciężko zdecydować, na co przeznaczyć z trudem zgromadzone oszczędności. Tak wiele pięknych i interesujących zakątków świata chce się zobaczyć, tak wiele zwiedzić! W przypadku, jeśli marzy się o słońcu, bialutkim piasku i ciepłej wodzie – słowem idealnych warunkach do plażowania i kąpieli, warto rozważyć urlop w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Wakacje w pełnym słońcu

ZEA w ostatnich latach stały się bardzo popularne wśród podróżujących. Swoimi doskonałymi warunkami do odpoczynku przyciągają turystów z całego świata. Z pewnością niekwestionowanym atutem tego miejsca jest znakomity klimat, który pozwala cieszyć się warunkami pogodowymi optymalnymi dla odpoczynku przez okrągły rok. W Zjednoczonych Emiratach Arabskich słońce niemal nigdy nie zachodzi, jest bardzo ciepło, a momentami nawet bardzo gorąco. Dla amatorów naprawdę wysokich temperatur dobrą porą na odwiedziny w Zea będzie lipiec i sierpień, kiedy to temperatury przekraczają 40 stopni Celsjusza w cieniu. Dla osób, które liczą na udaną pogodę, ale preferują niższe temperatury, zdecydowanie lepiej sprawdzi się okres między październikiem a kwietniem.

Czyste plaże, ciepła woda

Burj Al ArabZEA może pochwalić się doskonałymi warunkami do kąpieli i relaksu na plaży. Błękitne, ciepłe wody Zatoki Perskiej oblewają tam plaże pokryte miękkim, białym piaskiem. Otoczenie plaż, podobnie jak i same miasta, są niezwykle czyste i porządnie utrzymane, a infrastruktura pozwala zadbać o wszelkie potrzeby. Linię brzegową urozmaicają także imponujące rafy koralowe, choć nie w każdym miejscu można je znaleźć. Plaże w większości schodzą łagodnie do wody, ale zdarzają się także strome, malownicze brzegi, szczególnie w rejonach Zatoki Omańskiej. Jednakże warto pamiętać, że ZEA mają do zaoferowania mnóstwo interesujących atrakcji, nie tylko piękne plaże. Każdy spośród siedmiu emiratów ma do ukazania malownicze zakątki, ciekawe atrakcje i zabytkowe obiekty. W Bur Dubaj znajduje się imponujący Wielki Meczet, z kolei w Sharjah znajdują się interesujące muzea, które świetnie przybliżą kulturę arabską i Islam.

Które emiraty wybrać?

To jeden z dylematów, przed jakimi stają turyści wybierający się do Zea. Tak naprawdę każdy z siedmiu emiratów ma do zaoferowania ciekawe miejsca i atrakcje, dlatego podczas pobytu warto skoncentrować się nie tylko na leniwym odpoczynku na plaży, ale także trochę się przemieszczać, szczególnie że poszczególne emiraty są od siebie oddalone o kilka – kilkanaście kilometrów i można się między nimi swobodnie poruszać. Do najsłynniejszych i najpopularniejszych miejsc z pewnością można zaliczyć Dubaj. To miasto stanowiące niesamowity kontrast pomiędzy nowoczesnymi, strzelistymi budynkami a dzikim pięknem otoczenia. Dubaj jest areną licznych imprez i wydarzeń, nie brakuje tam także luksusowych sklepów i restauracji. Równocześnie bez trudu można znaleźć tradycyjne suki, gdzie miejscowi oferują własnoręcznie wykonane przez siebie przedmioty oraz lokalne smakołyki.

Niebo w gębie? Z pewnością!

DubaiJednym z ciekawszych przeżyć podczas pobytu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich na pewno jest spotkanie z lokalną kuchnią, która jest niezwykle interesująca. Dominują w niej ryby, owoce i warzywa, mleko, a także mięso wielbłądzie, wszystko to obficie doprawione różnorodnymi przyprawami. Dania lokalnej kuchni można znaleźć w równym stopniu w hotelowych restauracjach, jak również w lokalach na terenie miasta czy na ulicznych stoiskach.

Jak dotrzeć do Zjednoczonych Emiratów Arabskich?

Choć ZEA wciąż utożsamiane są z niebywałym luksusem i bogactwem, pobyt w tym pięknym zakątku świata nie jest już przeznaczony wyłącznie dla najbogatszych. Dzisiaj każdy, kto tylko ma ochotę poznawać świat i zakosztować kultury arabskiej, może znaleźć dla siebie wycieczkę organizowaną przez biuro podróży w atrakcyjnej cenie. Nad Zatokę Perską najwygodniej dotrzeć drogą powietrzną, ZEA posiadają kilka portów lotniczych, skąd w łatwy sposób można dojechać do kurortu. Popularność wyjazdu do Dubaju i innych intrygujących miejsc w Zjednoczonych Emiratach Arabskich sprawia, że coraz częściej pojawiają się one także w ofertach last minute, co pozwala znacząco zaoszczędzić na wyjeździe.

Post Author: admin