Hotel Bułgaria

Najatrakcyjniejsze hotele w Bułgarii

Bułgaria to kraj, do którego każdego roku przyjeżdża na wakacje mnóstwo turystów z całej Polski oraz Europy. Swoją popularność zawdzięcza między innymi niezwykle atrakcyjnym cenom, przepięknym kurortom, ciekawym atrakcjom oraz wspaniałym zabytkom. Linię brzegową Bułgarii w 1/3 zajmują wspaniałe, piaszczyste plaże w otoczeniu imponujących gór z przejrzystymi wodami Morza Czarnego w tle. Niesamowite krajobrazy przyciągają wielu wczasowiczów, którzy przyjeżdżają do Bułgarii głównie w celu plażowania, czemu sprzyjają również wysokie temperatury występujące tu w sezonie letnim. Jakie miejsca należy odwiedzić, będąc w słonecznej Bułgarii i w których z nich można znaleźć najatrakcyjniejsze oferty hoteli? 

Słoneczny Brzeg

Jeden z najczęściej odwiedzanych bułgarskich kurortów – Słoneczny Brzeg – nazywany jest Las Vegas Europy Wschodniej. Na miejscu znajdują się setki hoteli oraz restauracji, a także liczne atrakcje, między innymi słynny park wodny Action Aquapark. Miłośnikom architektury z pewnością spodobają się starożytne ruiny Old Nessebar czy Kościół św. Stefana. Szeroki wybór hoteli pozwala na znalezienie pokoju o oczekiwanym standardzie, a wcześniejsza rezerwacja daje możliwość upolowania naprawdę atrakcyjnej okazji.

Kaliakra

W północnej części wybrzeża Morza Czarnego znajduje się malowniczy przylądek Kaliakra. Jest to jedna z najpiękniejszych atrakcji w całym kraju, nie tylko na cudowne warunki przyrodnicze, ale także liczne legendy związane z tym miejscem. Przylądek kryje w sobie również wiele wspaniałych zabytków, takich jak kaplica św. Kaliakra Morze CzarneMikołaja, pomnik admirała F.F. Uszakowa – XVII-wiecznego dowódcy marynarki wojennej, czy ruiny średniowiecznej fortecy. W pobliżu można znaleźć bardzo luksusowe hotele, w których miejsca należy zarezerwować z wyprzedzeniem.

Borowec

Wielbiciele sportów zimowych doskonale odnajdą się w ośrodku wypoczynkowy w obwodzie sofijskim pod nazwą Borowec z imponującym kurortem narciarskim. Na miejscu można zatrzymać się w jednym z wielu hoteli, których cena zależy od standardu.

Post Author: admin