Romantyczny urlop w Grecji

Pojedźcie do Grecji i poczujcie się jak zakochani bogowie – niczym Dionizos i Ariadna z mitologii greckiej. Urlop w tak pięknym kraju to świetna okazja, aby poznać obyczaje lokalnych mieszkańców, kulturę antyczną i minojską, które po dziś dzień zachwycają turystów z całego świata.

Atrakcje czekające na zakochanych

W Grecji nie brakuje zakątków związanych z mitologią, dlatego jeśli lubicie tego typu opowieści, z pewnością wczujecie się w wyjątkowy klimat. Na Krecie zdecydowanie warto odwiedzić jaskinię Dikti i podziemne jeziorko, gdzie według mitu narodził się Zeus. Natomiast w Knossos można zobaczyć słynny labirynt minotaura. Nie przegapcie również jednej z ważniejszych atrakcji, jaką jest Olimp – potężny masyw górski, gdzie śnieg leży przez prawie cały rok. Jeśli marzycie o świeżym powietrzu, odpowiednia okaże się wizyta w Parku Narodowym Góry Olimp.

Poznajcie ponadto historię myśliciela Hipokratesa i pojedźcie do Asklepionu zobaczyć pozostałości szkoły medycznej i szpitala, gdzie leczono pacjentów zgodnie z jego naukami. Na dodatek interesującym obiektem jest też ogromny platan zwany drzewem Hipokratesa, który do dziś stoi na Kosie. Nie zapomnijcie też o zwiedzeniu teatrów starożytnych. Można podziwiać je między innymi na ateńskim Akropolu, w Dodonie i Epidauros.

Kolejną atrakcję, której nie warto przegapić stanowi Kanał Miłości wybudowany w Kyrkerze na Krecie. Z pewnością przypadnie do gustu wszystkim zakochanym parom! Jak głosi legenda, jeśli udadzą się w to miejsce, zyskają gwarancję wiecznej miłości. Wielbiciele wędrówek po górach koniecznie powinni uwzględnić w programie również słynne Białe Góry na wyspie Kreta.

Romantyczna kolacja po grecku

Aby spędzić wyjątkowy wieczór w towarzystwie drugiej połówki, wybierzcie się do restauracji. Koniecznie zamówcie potrawy prosto z prawdziwej kuchni greckiej. Jeśli lubicie mięso, spróbujcie musaki, gyrosa i dania z sosem tzatziki. Na deser galaktoboureko, a do picia wino retsina. Nowe smaki z pewnością na długo pozostaną w Waszej pamięci.

Pamiątki z wakacji

W wielu miejscach w Grecji możecie zrobić zakupy, między innymi na bazarach i w wszelkiego rodzaju sklepach. Polecamy kilka perełek, w które warto się zaopatrzyć. Nie może zabraknąć specjałów kulinarnych takich jak oliwa, chałwa, ser marynowany w winie, miód tymiankowy, metaxa, wódka anyżowa ouzo i miejscowe wina.

Obdarujcie siebie nawzajem tym, co będziecie wspominać przez wiele lat. Ręcznie haftowane obrusy i serwety, wyroby z drewna oliwnego, ikony pisane przez mnichów czy naturalne gąbki – świetnie sprawdzą się jako prezent dla bliskiej osoby.

Odpoczynek we dwoje na piasku

Mimo że 80 procent powierzchni kraju zajmują góry, słońca jest pod dostatkiem. Usługi hotelowe również zapewnią Wam komfortowe wakacje. Skorzystajcie z  basenu i z samego rana opalajcie się na piaszczystej plaży. Wieczorami warto zaszaleć na dyskotece i pograć razem w bilard. Dostępna jest również wypożyczalnia samochodów, gdybyście chcieli wybrać się na przejażdżkę. A gdy po całym dniu dopadnie was zmęczenie, pójdźcie do SPA i zregenerujcie siły przed kolejną, intensywną wycieczką.

 

Post Author: admin