Apteczka podręczna na wakacje

Urlop za granicą — kompletujemy apteczkę

Nawet podczas leniwego wyjazdu może nam się przytrafić niemiła niespodzianka. Przedawkowanie słońca, skaleczenia, zatrucia pokarmowe — to tylko niektóre z nieprzyjemnych sytuacji. Sprawdź, co zapakować do podróżnej apteczki, aby walczyć z wakacyjnymi dolegliwościami.

Problemy w drodze

Zacznijmy od początku, czyli od samej podróży. Jeżeli źle znosisz dany środek transportu, nie zapomnij zabrać ze sobą leków na chorobę lokomocyjną. Poza tymi najbardziej znanymi, na rynku dostępne są też łagodniejsze, które nie spowodują senności. Koniecznie przeczytaj podane na ulotce zasady stosowania. Pamiętaj też, by nie wyruszać w podróż z pustym żołądkiem, a także pić duże ilości wody.

Szczególne potrzeby

Apteczki dostępne w samolotach nie zawierają środków na wszystkie przypadłości. Jeśli wiesz, że masz jakiś problem zdrowotny, zawsze warto mieć własne leki przy sobie. Mimo dbania o higienę, nasz organizm na wakacjach jest szczególnie narażony na różnego rodzaju zakażenia. Paniom polecamy zabranie do apteczki leków na bardzo przykre i bolesne zapalenie dróg moczowych.

Oparzenia słoneczne

Gdy jesteś już na miejscu, a piękna pogoda zachęca do opalania, pamiętaj, by zawsze używać kremu z filtrem. Jeśli jednak zdarzy Ci się przesadzić ze słońcem, miej w apteczce dobry preparat na oparzenia słoneczne. Pieczenie oraz zaczerwienienie skóry odkrywamy zwykle już po powrocie z plaży. Warto mieć wtedy środek łagodzący przy sobie, aby oszczędzić sobie szukania apteki.

Wybierając się na wakacje warto skorzystać z oferty, która widoczna jest tutaj.

Problemy żołądkowe

Zetknięcie się z innym rodzajem kuchni, stres związany z podróżą czy różnego rodzaju bakterie sprawiają, że na wakacjach nie trudno o zatrucie pokarmowe. Może przytrafić się zwykła biegunka, ale też długotrwały rozstrój żołądka. Weź więc ze sobą leki na problemy żołądkowe, nawet gdy wcześniej nigdy Ci się nie zdarzyły.Kompletowanie apteczki na wakacje

Przeziębienie

To, że jedziesz w upalne miejsce, nie oznacza niestety, że nie może złapać Cię przeziębienie. Wielogodzinna podróż w samolotowej klimatyzacji czy złapany jeszcze w Polsce wirus, mogą wywołać chorobę, która spróbuje popsuć nawet najlepiej zaplanowany urlop. Przygotuj się na tę ewentualność — weź ze sobą leki na grypę, coś przeciwbólowego oraz środek na katar. Może Ci się szczególnie przydać podczas lotu powrotnego. Nigdy nie wsiadaj do samolotu z niedrożnym nosem. Możesz nabawić się poważnego zapalenia ucha. Zaaplikuj kupione w aptece dobrej jakości krople lub weź tabletki na katar.

Skaleczenia

Mogą nam się zdarzyć wszędzie — w samochodzie, w hotelu czy podczas kąpieli w morzu. Aby nie doprowadzić do zakażenia, miej przy sobie podstawowy zestaw do opatrywania drobnych ran. Minimum to woda utleniona i plastry. Jeśli obawiasz się, że woda rozleje się w czasie podróży, zamiast niej weź specjalne odkażające gaziki. Do większych urazów przyda się też bandaż.

Odciski

Urlopowe zakupy bardzo często robimy w ostatniej chwili. Niestety, dotyczy to również obuwia, które ze sobą zabieramy. Może się okazać, że buty, które kupiłeś specjalnie na wakacje, zrobią Twoim stopom sporą krzywdę. Drogerie i apteki oferują na szczęście spory wybór specyfików na odciski. Zabierz ze sobą na wyjazd specjalne żelowe plastry oraz maść, aby rana lepiej się goiła.

Uciążliwe owady

Wybierając się na wakacje do ciepłego kraju, musisz liczyć się z tym, że może ich być naprawdę sporo. Aby nie popsuły Ci urlopu, nie zapomnij zabrać środka na ich odstraszenie. A jeśli już się zdarzy i dopadnie Cię chmara komarów czy innych małych nieprzyjaciół, koniecznie miej w pogotowiu maść na ukąszenia. Złagodzi uczucie swędzenia, opuchliznę, a nawet ból. Pamiętaj, że ugryzienia owadów (zwłaszcza tych egzotycznych, nieznanych w Polsce) mogą powodować reakcje alergiczne. Miej w apteczce wapno i leki antyhistaminowe.

Nie musisz zabierać ze sobą całego opakowania tabletek, wszystkich rodzajów bandaża czy plastrów. Zadbaj o taki zapas produktów, aby starczył w razie pierwszej pomocy oraz na kilka dni pobytu. Zajmą niewiele miejsca, a mogą uratować Twój urlop i – co najważniejsze – zdrowie.

Post Author: admin