Dominikana

Dominikana – krajobrazy jak z marzeń

Piękne, czyściutkie plaże, cudowna pogoda i niepowtarzalny klimat- to wszystko gwarantuje Dominikana. Każdy, kto choć raz miał okazję tu być ma marzenie, by jeszcze kiedyś tam powrócić. Ten klimat zachwyca. Takich wspomnień się nie zapomina.

DominikanaTo raj na ziemi i nie ma w tym stwierdzeniu absolutnie żadnej przesady. Plaże tak piękne i czyste jak w naszych marzeniach, inna kultura, klimat jakże różny od naszego. To miejsce wymarzone na niezapomniane wakacje. Na szczególną uwagę z pewnością zasługuje stolica Dominikany czyli Santo Domingo. To kluczowe do zobaczenia miasto, jedno z najstarszych, jakie tam znajdziemy i choć do zwiedzania może nie znajdziemy wielu punktów, to wybrać się chociaż do starej dzielnicy kolonialnej naprawdę warto. Sam fakt, że jest ona wpisana na listę światowego dziedzictwa wymaga, by właśnie tej atrakcji nie opuścić. Będąc na Dominikanie dobrze jest wybrać się na sąsiadującą z nią niewielką wyspą Saona Island, znajdującą się w obrębie parku krajobrazowego. Plaże, jakie tutaj znajdziemy należą do najpiękniejszych i to jest bezsporny fakt.

Pobyt na Dominikanie to zderzenie z zupełnie inną kulturą. Muzyka i taniec są nieodzownym elementem tamtejszego stylu życia. Tańczy się i śpiewa zarówno w pubach, jak i czasami na ulicach. Dominikana to przede wszystkim “merengue” , czyli taniec nieodzownie związany z tym miejscem. Taniec, śpiew, muzyka są z Dominikaną nierozerwalnie związane. Jeśli wybierzemy się tam w lutym, mamy okazję zobaczyć barwne pochody karnawałowe. W tym okresie na ulicach tańczy się całe noce. Wrażenia są po prostu ogromne.

Co można zjeść na Dominikanie? Dominuje tutaj przede wszystkim kurczak i wiele potraw jest przygotowywanych na jego bazie. Popularnym daniem jest tutaj ryż z sosem fasolowym i sałatka z awokado. Bardzo często pija się tutaj rum, który można nabyć w każdym, nawet najmniejszym sklepiku. Niepowtarzalny klimat tego miejsca sprawia, że każdy wyjeżdża z niej pełen pozytywnej energii i niezapomnianych wrażeń. Tutaj zwyczajnie chce się wracać.

Post Author: admin