Nevski Sofia

Bułgaria – luksus za niewiele

Obfitująca w ogromną ilość przepięknych plaż, luksusowych kurortów i urzekających krajobrazów Bułgaria, to nie tylko kraj stworzony do leniwego wypoczynku w ciepłych promieniach słońca. Słynąca licznych z winiarni i tawern Bułgaria może się pochwalić bardzo zróżnicowanym krajobrazem i to zarówno pod względem przyrodniczym, jak i kulturowym. Mając takie zaplecze, nie może nie konkurować z innymi państwami w dziedzinie turystyki.

Nevski SofiaZnane kurorty Bułgarii (Złote Piaski, Słoneczny Brzeg, czy Stara Zagora) rokrocznie są oblegane przez rzesze turystów spragnionych słońca i uroczych plaż. Atrakcyjne ceny dodatkowo powodują, że staje się ona bezkonkurencyjna dla turysty. To kraj, w którym amatorzy białego szaleństwa też nie będą pozbawieni przyjemności szusowania po stokach. Wybierając Rodopy czy Pirin śmiało mogą oddawać się ulubionej dyscyplinie, a warto zaznaczyć, że bułgarskie stoki należą do jednych z najnowocześniejszych w Europie. Dodatkowym atutem jest w tym rejonie przepiękny, niemalże alpejski krajobraz.

Bułgaria oprócz wspaniałych plaż i rewelacyjnych stoków, to także wiele zabytków, których większość pochodzi jeszcze ze schyłku średniowiecza. To prawdziwa chluba tego kraju. Z pewnością wiele takich perełek odnajdziemy w Sofii. Obok cerkwi , meczetów i synagogi mamy możliwość zobaczenia jeszcze wielu, bardzo interesujących miejsc, których nie sposób tutaj wszystkich wymienić. Na uwagę z pewnością zasługuje również skalne miasto Bełogradczik, czy cudowne miasto skansen Kopriwsztica . Tych atrakcji kryje się tutaj dużo więcej i potrzeba czasu, by móc choć niewielką ich część odwiedzić.

Bułgarzy to bardzo otwarty i gościnny naród. To przede wszystkim z tego powodu najpewniej turyści bardzo dobrze się tutaj czują. Uwielbiają przesiadywać w restauracjach i tam właśnie spotykają się ze znajomymi. Wybierając się tam, warto zapamiętać jedną zasadę, że Bułgarzy mówiąc „tak” lub „nie” kiwają głowami odwrotnie niż my. Z tego powodu niejednokrotnie już wynikało bardzo wiele zabawnych nieporozumień.

Kuchnia bułgarska jest bardzo zbliżona do kuchni bałkańskich. Składają się na nią przede wszystkim liczne sałatki i przekąski, a także gulasze zarówno mięsne, jak i wegetariańskie. Warto zaznaczyć, że dania mięsne rzadko kiedy są smażone, raczej się je piecze lub grilluje, dzięki czemu są na pewno zdrowsze. Najpowszechniejszymi mięsami są tutaj wieprzowina,wołowina i kurczak, bardzo często serwuje się też ryby. Będąc tutaj nie sposób nie skosztować musaki czy bakławy i nie poznć smaku rakiji.

Post Author: admin