Dominikana

Dominikana – jedyna w swoim rodzaju

Marzą Ci się wakacje w takim miejscu, gdzie temperatura spada poniżej trzydziestu stopni tylko nocą, a egzotyczna przyroda olśniewa? O miejscu, gdzie ludzie są mili, a dodatkowo będzie można oddać się sportom wodnym, które po prostu uwielbiasz? Wybierz się na Karaiby, a ściślej mówiąc wprost na Dominikanę.

DominikanaTamtejsza przyroda z pewnością olśni Cię swoim bogactwem i różnorodnością. To tutaj możesz napotkać wszystko to, czego u nas nie doświadczysz. Tropikalne dżungle, wspaniałe wodospady, półpustynne tereny usiane kaktusami i oczywiście całe wybrzeże z zachwycającymi plażami i równie imponującymi rafami koralowymi. To będziesz miał na wyciągnięcie ręki. To jednak jeszcze nie koniec. Dominikana to także wiele gatunków ptaków i ssaków, które z pewnością zobaczysz na własne oczy po raz pierwszy. To idealne miejsce zarówno dla sympatyków lenistwa w hamakach pod palmami, czy też tych lubiących nurkować, żeglować, czy też grać w golfa. Warto jednak zaznaczyć, że Dominikana to nie tylko lenistwo w iście rajskim krajobrazie, czy oddawanie się ulubionym sportom wodnym, ale także i wiele zabytkowych miejsc. Nie sposób, będąc tutaj nie zobaczyć Latarnii Kolumba w Santo Domingo, czy j historycznej starówki Plaza Maria de Toledo. Godna uwagi z pewnością jest też sławna XVI-wieczna forteca San Felipe.

To dopiero atuty krajobrazowe i zabytkowe, ale na tym nie koniec. Koniecznie trzeba wspomnieć też o tamtejszym narodzie. Dominikańczycy są niezwykle przyjaznym narodem i każdy, kto tam był z pewnością to potwierdzi. Przechadzając się ulicą będziesz serdecznie witany jak dobry znajomy. Pomimo biedy w jakiej żyją, umieją cieszyć się życiem i to widać na każdym kroku. Rzadko piją alkohol,a jeśli już po niego sięgają, to jest to piwo, bądź bardzo powszechny tam rum. W zasadzie nigdy się nie upijają i prawie nikt nie pali papierosów, a jeśli już to najczęściej są to cygara. Dominikańczycy uwielbiaj taniec i muzykę, a najpopularniejszym stylem zarówno muzycznym, jak i tanecznym jest u nich merengue.

Na koniec jeszcze słowo o dominikańskiej kuchni. Tutaj z pewnością usatysfakcjonowani będą wielbiciele słodyczy, ze względu na bardzo dużą różnorodność wszelkiego rodzaju deserów. Do najpopularniejszych dań tej kuchni należą la bandera Dominicana – czyli danie złożone z ryżu, fasoli i mięsa, oraz sancocho – potrawka z mieszanki mięs. Oba dania smakują wyśmienicie. Dodatkowo warto zaznaczyć, ze mieszkańcy Dominikany uwielbiają mięso kozie i to właśnie ono jest bardzo często bazą dla wielu potraw.

Post Author: admin