Turcja

Gdzie pojechać w Turcji?

Planując letni wypoczynek, liczy się przede wszystkim na dobre warunki pogodowe oraz ciekawe atrakcje turystyczne. To zupełnie zrozumiałe, ponieważ właśnie na tym opiera się satysfakcjonujący odpoczynek. Nieważne, czy planuje się leniwe wylegiwanie nad brzegiem morza lub basenu czy preferuje się raczej aktywne spędzanie czasu lub zwiedzanie – Turcja w każdym z tych przypadków okaże się wyborem znakomitym, ponieważ oferuje świetne warunki. Kraj ten cieszy się pośród wyjeżdżających na wakacje niesłabnącym zainteresowaniem.

Jechać, ale dokąd?

Decydując się na wakacje w Turcji, warto zasięgnąć nieco informacji o różnych regionach tego kraju, co pozwoli dobrać optymalny model wczasów oraz wyszukać odpowiednią wycieczkę dla siebie. Tych doprawdy nie brakuje w obecnych czasach, zatem każdy znajdzie coś dla siebie. Turcja to znakomicie przygotowane kurorty turystyczne, ale także piękna stolica i wiele innych malowniczych miejsc, które sprostają oczekiwaniom turystów lubiących zwiedzać i poznawać nieznane zakątki i obce zwyczaje.

Wycieczka do stolicy?

InstanbulStambuł jest miejscem niezwykłym i egzotycznym. Choć jest nowoczesną metropolią, ma w sobie coś z bajkowej bramy do zupełnie innego świata i wabi swoją egzotyką. Na terenie miasta nie brakuje intrygujących zabytków i obiektów, które warto zobaczyć, z imponującym mostem rozpiętym nad Bosforem na czele. Warto odwiedzić stolicę Turcji, szczególnie że nawet podczas letniego wypoczynku w którymś z turystycznych kurortów, można zdecydować się na ciekawe wycieczki fakultatywne i pozwiedzać pod okiem przewodnika. Do najciekawszych zabytków Stambułu można zaliczyć zapierający dech w piersi Błękitny Meczet, zwany także meczetem sułtana Ahmeda. Wybierając się do meczetu, warto pamiętać o odpowiedniej garderobie. Dla zapominalskich przewidziano specjalne chusty przy wejściu. Zaledwie kilka kroków od Błękitnego Meczetu znajduje się Hagia Sofia. To równie imponująca budowla, która pierwotnie była świątynią chrześcijańską, a następnie została przemianowana na meczet. W Stambule nie brakuje także ciekawych obiektów świeckich. Warto wybrać się do miejscowych muzeów, jak również na bazar.

Turcja jest utożsamiana ze słonecznymi wakacjami, ciepłą wodą, złocistym piaskiem i bardzo sprzyjającym klimatem. Rzeczywiście, tureckie ośrodki turystyczne cieszą się ogromnym powodzeniem, a nadmorskie okolice są niezwykle malownicze. Turyści planujący wakacje w Turcji, muszą zdecydować, w który jej rejon pojechać. Zarówno Riwiera Turecka jak i Riwiera Egejska cieszą się ogromnym powodzeniem wśród wypoczywających i są znakomicie przygotowane na przyjęcie turystów.

Riwiera Turecka i jej kurorty

Riwiera Turecka to wiele znanych kurortów wypoczynkowych, popularnych wśród turystów i obfitujących w obiekty hotelowe, restauracje i pozostałe elementy turystycznej infrastruktury. Antalya czy Alanya zaliczają się do najpopularniejszych ośrodków. Znajdzie się tam ładne, zadbane plaże i wygodne hotele. W pobliżu Antalyi znajdują się także starożytne ruiny, wodospady, kaniony i jaskinie, co stanowi świetne uzupełnienie leniwego wypoczynku na plaży. W Alanyi warto zobaczyć twierdzę na wzgórzu, jak również przejść się do miejscowego portu albo parku Ataturka, gdzie można pospacerować wśród bujnej roślinności i ciekawych fontann, wieczorem podświetlanych. W pobliżu Alany znajduje się także kurort Belek. To wybór optymalny w przypadku turystów oczekujących wyższego standardu, ponieważ w miasteczku znajdują się przede wszystkim luksusowe hotele.

Malownicza Riwiera Egejska

TurcjaWybrzeże Egejskie w Turcji jest chwalone głównie za swój malowniczy wygląd. Dominują tam niewielkie miasteczka, zabudowane klimatycznymi budyneczkami, w bliskim sąsiedztwie zapierających dech w piersi zatoczek z mięciutkim piaskiem i lazurową wodą. Również tam można wymienić kilka popularnych miejscowości. Kusadasi jest znane ze swoich pięknych, zadbanych plaż oraz okolicznych ruin, które występują w znacznych ilościach. Z tego miasteczka można również wypłynąć w morską wycieczkę, na przykład jedną z greckich wysp. Dla amatorów sportów wodnych dobrym wyborem okaże się Çesme, gdzie panują świetne warunki dla windsurfingu i często odbywają się różne zawody. Spragnieni życia nocnego mogą wybrać Bodrum, gdzie znajdują się nie tylko puby i dyskoteki, ale także piękna piaszczysta plaża.

Jak można zauważyć, Turcja to ogrom możliwości planowania wypoczynku. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie, by spędzić słoneczne, intrygujące wakacje.

Post Author: admin