Tajlandia

Talandia – pomysł na niezapomniane wakacje

Szukasz pomysłu na niezapomniane wakacje? To oznacza, że najwyższa pora wyjść poza utarte schematy popularnych kurortów wakacyjnych i pomyśleć o czymś bardziej egzotycznym, co pozwoli poznać odległe zakątki, nowe zwyczaje i niezwykłą kuchnię. Krajem idealnie nadającym się na pierwszy egzotyczny urlop jest Tajlandia, kraj w Azji Południowo-Wschodniej. To miejsce, które pozwoli zaplanować wypoczynek na mnóstwo sposobów.


Kraina kontrastów

Tajlandia jest krajem wielkich kontrastów, gdzie kultywowane tradycje mieszają się z gwarem wielkich miast i wszechobecnymi turystami. Jest doskonale przygotowana na przyjęcie podróżnych i obfituje w miejsca noclegowe przeznaczone na każdą kieszeń. I chociaż z roku na rok cieszy się większym zainteresowaniem turystów z całego świata, to wciąż można tu znaleźć ciche i spokojne miejsca, idealne dla odpoczynku i relaksu. Osoby spragnione słonecznego odpoczynku znajdą go na licznych plażach i kąpieliskach otoczonych zielonymi palmami. Gdy dołoży się do tego biały, mięciutki piasek oraz przejrzystą, lazurową i ciepłą wodę, trudno o bardziej malownicze okoliczności wypoczynku.

Stolica – obowiązkowy punkt na mapie Tajlandii

BangkokWiększość turystów odwiedzających Tajlandię skupia się na południowej części tego pięknego kraju, ponieważ właśnie tutaj znajduje się ponad 2500 kilometrowa linia brzegowa oraz stolica, Bangkok. Za sprawą popularnych komedii miasto to jest utożsamiane głównie z bardzo rozrywkowym nocnym życiem, które rzeczywiście tutaj kwitnie, ale ma do zaoferowania znacznie więcej. Podobnie jak pozostała część Tajlandii także Bangkok jest miejscem kontrastów, gdzie napotyka się w równym stopniu wspaniałe, ciche parki i świątynie, jak i gwarne ulice oraz nowoczesne hotele, centra handlowe i biurowce. Na terenie miasta na turystów czeka mnóstwo atrakcji, które spełnią oczekiwania względem zwiedzania, poznawania nowych, egzotycznych smaków i zakosztowania lokalnej rozrywki. Do najpopularniejszych obiektów w Bangkoku zaliczają się Grand Palace czy złoty Budda w Traimit.

Na stolicy atrakcje się nie kończą

Planując pobyt w Tajlandii, warto dać szansę także innym miejscom, nie tylko stolicy. Tajlandia to kraj niezwykle różnorodny, z licznymi alternatywami planowania wypoczynku i spędzania czasu. Wiele osób odwiedzających Tajlandię czyni to z myślą o egzotycznych wyspach, ciepłej wodzie i malowniczych plażach. Mnogość atrakcyjnych wysepek przyprawia o zawrót głowy, a wiele z nich kryje dodatkowe atrakcje, którymi można uprzyjemnić sobie zażywanie kąpieli słonecznych. Na wyspie Koh Samui znajduje się Park Morski Ang Thong, z kolei wyspa Phi Phi słynie z doskonałych warunków do nurkowania i zapierających dech w piersi raf koralowych. Na niektórymi tajskimi plażami królują wysokie skały, wprost stworzone do tego, aby uprawiać na nich wspinaczkę. Do najpiękniejszych zaliczają się te położone w pobliżu plaży w zatoce Ton Sai. Nawet jeśli samemu nie ma się odwagi zmierzyć z potężną naturą, to odpoczywając na piasku, można podziwiać wyczyny innych turystów.

Jak wyglądają wczasy w Tajlandii?

TajlandiaPlanując wakacje w Tajlandii, trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, jak chce się spędzić ten czas. Kraj ten jest przygotowany na przyjęcie turystów w różnoraki sposób. W popularnych kurortach turystycznych i w samej stolicy znajdzie się luksusowe hotele, gdzie można liczyć na wszelkie atrakcje i udogodnienia, ale w wielu miejscach, szczególnie tych dzikszych, turyści muszą liczyć się z nieco prymitywnymi warunkami. Ma to swoje atuty, do których z pewnością zaliczają się niewygórowane ceny, niepowtarzalny klimat oraz możliwość obcowania z naturą. Na wielu tajskich wysepkach można wynająć bambusowe bungalowy, które mogą się pochwalić jedynie podstawowymi wygodami, ale za to są bardzo tanie i klimatyczne. Infrastruktura na wielu wyspach jest słabo zorganizowana, jednak zawsze można znaleźć sklep lub miejsce, w którym serwuje się lokalne przysmaki. Tych ostatnich można skosztować także z ulicznych stoisk. Wiele z nich zadziwia egzotyką i intrygującym połączeniem smaków i aromatów

Post Author: admin